Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora feszültséget kellene...

Mekkora feszültséget kellene mérnem járó motornál az akkumulátoron?

Figyelt kérdés
Kezdem az elejéről. Akksi lemerülve, bikakábel fel, kocsi beindít. Az akksi fél éves, nincs gond vele csak valami leszívta mert egy jó darabig állt a kocsi (riasztóra tippelek). Járó motornál multiméterrel megmértem a feszültséget. 18-17 V-os értékeket kaptam, ami határozottan soknak tűnt. Később 16 körül megállt, de ez még mindig soknak tűnik. Kimértem azt az autót amiről bikáztam és kb. ugyanezeket az értékeket kaptam... Normálisak ezek az értékek, vagy esetleg a multiméter adta fel a szolgálatot? bár ezenkívül teljesen jó értékeket mér még most is. Esetleg a feszültség szabályozóra tudok gondolni, de kicsinek látom az esélyét, hogy mind a két autóé elszállt volna.
2012. márc. 18. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:
14,4 a normális mért érték. Nem lehet hogy a multimétert rosszul állítottad be?
2012. márc. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
14-14,4 a normális, 13,7-15 ig még határeset, ha nem tartósan ugrik fel vagy esik le akkor nincs gond. Multiméter baj lesz egyébként szerintem, én is eldobtam már kettőt idén.
2012. márc. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
13,8–14,4 V közötti érték
2012. márc. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tegyél új elemet a műszeredbe, aztán mérd meg újból!

Lemerült elemnél felfelé szoktak csalni a mérőműszerek.

2012. márc. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!