Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy lehet ez? Villanyszerelő...

Hogy lehet ez? Villanyszerelő segíthetne!

Figyelt kérdés

A konyhalámpa kapcsolójának bekötésekor nagyon furcsa dolog történt. Bekötöttem mindent úgy ahogy kell és amikor felkapcsoltam a villanyt, levágta a biztosítékot. Hát szétszedtem és újra összekötöttem. A végeredmény ugyanaz.

Aztán csak az 1-ik szálat kötöttem rá az áramra(duplán szigetelt kábelről van szó), a másik szálat meg csak úgy a levegőben hagytam. A furcsaság az, hogy mind a kettő szálban van áram, pedig csak az egyik van bekötve. Megpróbáltam egy másik vadonatúj kábellel az eredmény ugyanaz. Ez, hogy lehet és mi rá a megoldás?



2012. jún. 11. 15:57
 1/4 A kérdező kommentje:

Hívtunk villanyszerelőt. :)

Probléma megoldva, de ő se tudta, hogy mitől volt ez a jelenség, csak bekötötte. Fázisceruzával néztem igen.

Volt egy kábel, benne két szál csak az egyik szálat kötöttem rá arra a szálra amiben feszültség volt. A másik szál nem volt sehova kötve csak úgy volt a levegőben mégis világított a fázisceruza, amikor hozzá érintettem.

2012. jún. 20. 09:25
 2/4 anonim válasza:
Akkor csak az lehet, hogy átindukálodott a feszültség. Túl érzékeny fázisceruza. Én is jártam már így.
2012. jún. 21. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A kettő szorosan egymás közelében lévő vezeték között kondenzátor hatás van, ezen a váltakozó áram távolba hatása (a rádió adások elvén) feszültséget hoz létre kapacitiv csatolással.


Ugyanez létre jöhet indukcióval is de ahhoz zárt áramkörre volna szükség mert a mágneses mező csak úgy jönne létre. Szóval ez kapacitív szórás, amitől világított a fázis keresőben lévő kicsi glimm (kis áramú gázkisülés elvén működő fény jelző lámpa).


Végülis szinte mindegy de inkább fogalmazzunk pontosan mert esetleg többen is tanulnak ezekből a válaszokból.

2012. aug. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezért nem szabad fázis ceruzát használni.
2013. jan. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!