Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Fi-reléből 3 fázishoz külön-kü...

Fi-reléből 3 fázishoz külön-külön kell egy mindegyik fázishoz? Elég egy az elosztószekénybe és kész, vagy legjobb ha minél közelebb van a fogyasztóhoz és több van?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert 150 méter hosszú a telek és, közben 3 felállás lesz (szigetelt felvonulási szekrények)

2012. aug. 27. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy db 3 fázisú Fi relé kell, és tökmindegy hol van, csak a fogyasztó előtt legyen! Mérőóránál van a legjobb helyen, akkor biztosan minden utána lesz kötve!
2012. aug. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bocs, azt kifelejtettem, hogy legalább akkora legyen a FI relé, mint az össz fogyasztás...
2012. aug. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2012. aug. 28. 15:35
 4/7 anonim ***** válasza:
Jep, valahova a bekötési ponthoz, vagy az órához megy a FI. Csak minden fogyasztó kapja innen az áramot, és ne akarj te magad a telkeden földpontokat létesíteni. (Ha ilyen eszedbe se jutott eddig, az a legjobb)
2012. aug. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor 4x50-es földkábelen vihetem össze-vissza.Csak az jutott eszembe,hogy akkor minek az ötpólusú dugalj?

Az ötödikbe mit kötsz?

3 fázis+0+föld,nem?

Minden földkábel négyeres,legalábbis 99%-ban.

Akkor csak kell helyi földelést csinálni,mint pl.a felvonulási szekrényeknél?

Nem kötözködöm,csak tanulni szeretnék.

Mi a nulla és a védőnulla között a különbség?Ez az amit a négypólusú dugaljba nem kell bekötni?

2012. aug. 30. 15:36
 6/7 anonim válasza:
ez engem is érdekel
2012. szept. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Közben már beszéltem több villanyszerelővel,az ötpólusú dugalj ötödik pólusa a nulla,a fi relé miatt.Négypólusú dugaljnál nem működik a fi relé.Hogy akkor 4 vagy öt eres kábelen kell-e elvinni,lehet-e több földpontot létrehozni,erre meg mindegyik villanyszerelő mást mondd,egyik váltig állítja hogy nem,a másik meg hogy igen.
2012. szept. 26. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!