Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehetne minél egyszerűb...

Hogyan lehetne minél egyszerűbben és hatásosabban nyelvet tanulni? Mi erre a legjobb módszer?

Figyelt kérdés
Törökül,olaszul,vagy angolul szeretnék elkezdeni tanulni.
2012. márc. 24. 00:47
 1/5 étoile et lune ***** válasza:
51%
Hát, lehet, kocka válasz lesz, de én számítógépes játékokkal kezdeném. A Sims egy ,,életszimulátor", hamar eltanulnál belőle hasznos kifejezéseket. Habár azért nem ártana, ha külön vennél valami tankönyvet is, amihez van hanganyag. Lefordíthatsz számokat is, abból is lehet tanulni. Vagy ha van pénzed, iratkozz be intenzív nyelvtanfolyamra...:)
2012. márc. 24. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

fordíts zenéket, nézzél eredeti nyelven filmeket, felirattal, esetleg utána már felirat nélkül!

és ne egy-egy szót tanulj meg, hanem inkább kifejezéseket! :)

2012. márc. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ha angolul akarsz megtanulni, ajánlok neked két oldalt.

Az első egy 25 leckés ingyenes tanfolyam, az első 5 lecke csak a kiejtéssel foglalkozik /videó/.

A 25 lecke után fel lesz ajánlva, hogy folytathatod, ha bizonyos kedvezményes összeget befizetsz a további tanfolyamra.

De az első 25 lecke ingyenes, elküldöm a linkjét, a többi rajtad múlik.

Elküldhetném a 25 leckét is, csak akkor elesel attól a lehetőségtől, hogy kedvezményesen tanulhass tovább.

Itt tudsz feliratkozni:

. [link]

/Megbízható, valóban ingyenes. Én is megkaptam az ingyenes tananyagot, ezt tanulom./


A másik egy most kezdődő projekt, ami per-pillanat ingyenes. De azt nem tudom, hogy meddig.

Elküldöm a linket, ahol fel tudsz iratkozni.

Ők nem a nyelvtant akarják velünk megtanítani, ez egy próbatanfolyam, amit rajtunk tesztelnek.

Elküldöm az első lecke anyagát, ebből megállapíthatod, hogy akarsz-e velük tanulni.

Szerintem érdemes. Én ezt a kettőt tanulom szinkronban, most kezdtem el, de egész jól haladok.


"Cél meghatározva, kilövés..

Indulhat a felfedezés!

A mai naptól már az angollal foglalkozunk. Mi lenne a legjobb kezdés?



"Tulajdonképpen mindegy, hogy milyen a kezdet.Ha nem akarsz profi lenni, akkor felesleges a jó kezdés.

Hiszen csak az a lényeg, hogy csináld valahogyan.

– Ha profi akarsz lenni, akkor is teljesen mindegy.

Hiszen úgyis annyit fogsz foglalkozni vele,

hogy a rossz kezdésbõl zseniális készségeket fogsz tudni kihozni."


(Brain Storming: Green notes - 1994-1995)



Na, ettõl sem lettünk sokkal okosabbak!


Mivel a tanfolyam kezdõknek szól, célszerû teljesen az alapoknál kezdeni. A lényeg: ha ezt még unalmasnak is találod, akkor se add fel! Vedd elõ és olvasd el a célod! Az lebegjen a szemed elõtt, hogy mindegy mekkora lépésekkel, de jó irányba haladsz.


Az Angol ABC


"Járõrözik a rendõr és megállít egy kamiont. Benéz a rakterébe, majd megbilincseli a sofõrt és beül a járõrautóba jelentést tenni a parancsnokának.

- Fõnök! Megállítottam egy kamiont és mivel gyanús volt a rakomány, megbilincseltem a sofõrt.

- Kíváló, na és mi lett gyanús?

- Mindössze az, hogy a sofõr azt mondta dzsemet szállít, de megnéztem a szállítólevelet, amire Jam volt írva, mire benézek a kamionba és tele van lekvárral."


Ugye nem akarsz hasonló kínos helyzetbe kerülni?

Szerencsére az angol ABC-ben nem sok új dolgot kell megjegyezni. Az angol ábécé 26 betûbõl áll és már mindegyiknek ismered az írásképét. Az eltérés a kiejtésükben rejlik.


A betűk kiejtése


A betűk nevei:


a [éj]

b [bí]

c [szí]

d [dí]

e [í]

f [ef]

g [dzsí]

h [éjdzs]

i [áj]

j [dzséj]

k [kéj]

l [el]

m [em]

n [en]

o [ou]

p [pí]

q [kjú]

r [ar]

s [esz]

t [tí]

u [jú]

v [ví]

w [dabljú]

x [eksz]

y [váj]

z [zed]



Házi feladat


Gyakorold az angol betûk kiejtését játékokkal! Angol nyelvi játékokkal foglalkozó blogunkban összegyûjtöttünk néhányat azok közül, amelyek az ABC gyakorlására szolgálnak.

Itt érheted el a játékokat: jatekanyelvtanulas.blog.hu/tags/angol_abc


A következõ leckében..


A következõ leckében bemutatjuk a legegyszerûbb, mégis legalapvetõbb szavakat és egy frappáns módszert a memorizálásukhoz.



OKOS tanulást kívánunk!"

A végén találsz egy linket, ahol játékos formában megtanulhatod az angol ABC-t.


Itt a link, ahol lehet jelentkezni:

[link]

Kattints a tovább szóra és elvisz a bejelentkezésig.

Ennyit tudtam segíteni. A többi nyelvhez nem tudok hozzászólni. Nem ismerem őket és nem is akarom.

Úgy gondolom, egy nyelvet tudjak beszédszinten megtanulni, addig a másik nyelv nem érdekel.

Ez nekem most az angol.

Ha kérdésed van, szívesen válaszolok privátban is. Üdv: Ági

2012. márc. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én csak az angolra tudok tippeket írni, de remélem segít majd. :)

1: nézz filmet/sorozatot angolul, magyar felirattal - a kiejtést is tanulod, szavak és kifejezések is ragadnak rád egy idő után.

2: ha van egy zene, amit nagyon szeretek youtube-on megszoktam nézni a lyrics-ét.

3: chatelj külföldiekkel, pl omegle-n minden országból lehet chatelni, de mindenki angolul beszél. alapdolgokat itt is meglehet tanulni.


a nyelvtant ezekből nem fogod megtanulni, de sokkal könnyebben tudsz majd megszólalni.

2012. ápr. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
ez a modszer jo lehet
2012. máj. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!