Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elektromos zárással/nyitással...

Atilluska kérdése:

Elektromos zárással/nyitással szeretném megoldani a tyúkjaim reggeli kiengedését, esti zárását, ehhez szeretném hozzáértő szakember segítségét kérni. Időkapcsolóm van, valamilyen elektromágneses dologra gondoltam. Laikus vagyok. Hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés
220 V a közelben. Az épületen emberi közlekedésre méretezett faajtó van, erre gondoltam egy 25 x 35 cm-es nyílást vágni, és azon egy kis ajtót elhelyezni, amit nappal egy rugó tart nyitva, estére pedig beránt, és éjszaka szorosan zárva tart az elektromágnes. Hogyan kell egy ilyet megépíteni? Mik kellenek hozzá? Nincs mindig lehetőségem nyitni-zárni őket. A róka rendszeresen pusztít.

#tyúk #róka #baromfi #elektromágnes #elektromos ajtó #önműködő ajtó #időzített zárás
2012. okt. 2. 05:36
 1/5 anonim ***** válasza:
40%

Ha laikus vagy, nem lesz egyszerű. Az elképzelésed nem szerencsés, ugyanis akkor egész éjjel feszültség alatt kell lenni az elektromágnesnek, ami áramot fogyaszt, túlmelegedhet és így tűzveszélyes.

Inkább bízd szakemberre.

De mi történik, ha zárás előtt megy be a róka az ólba, és ott reked? Vagy valamelyik buta tyúk elbitangol, és nem ér oda zárásra?

2012. okt. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kedves gpotter!

Köszönöm a válaszod!

A tyúkok kivétel nélkül sötétedés előtt beülnek a helyükre, a róka viszont csak éjszaka merészkedik elő.

Az áramfogyasztás nem gond, a túlmelegedés és a tűzveszély már annál inkább.

Van valamiféle tapasztalatod, esetleg ötleted a helyes megoldásra? Rajzot is szívesen fogadnék a dologról. Előre is köszönöm! hortuskerteszet@freemail.hu

2012. okt. 3. 08:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Most a legegyszerűbbnek tűnő megoldás: Függöny szét és összehúzására kifejlesztett berendezés, ami áll két végálláskapcsolóból, kétirányú motorból, irányváltóból. Az árát nem ismerem. Kis átalakítással azzal meg lehetne oldani. Most hétfőig nem leszek gépnél, mert elvesztettem az olvasó szemüvegem, így rajzot se tudok készíteni. Nézz utána a Googleban a fenti cuccnak.
2012. okt. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves gpotter!

Utána járok!

Majd megírom, hogy mire jutottam!

Köszönöm az ötletet!

2012. okt. 4. 03:26
 5/5 Humma Kavula válasza:
Ha meglesz azért kéthavonta egyszer nézz ám rájuk.
2013. márc. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!