Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ampermérőhöz shunt-ot hogyan?...

Ampermérőhöz shunt-ot hogyan? Miből? Mekkorát?

Figyelt kérdés
Tudom hogy szakszerűen manganinból kellene,de nem akarok ennek beszerzésével bajlódni.Vörösréz nem jó? Váltóáramú 5 amperes mérőt akarok 15-20 amperre kalibrálni.

2012. nov. 6. 07:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért csinálják az ilyen dolgokat manganinból, vagy hasonló fémből, mert az elektromos stabilitása jóval nagyobb a réznél és a faji ellenállása is magasabb. Elvileg meg lehet építeni, de a kivitelezését nem tudom elképzelni, mivel az alapműszer tulajdonságai sem ismeretesek.
2012. nov. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 fúróferkó ***** válasza:

Mivel 5 A végkitérésű váltóáramú műszerről írsz ,majdnem biztos,hogy lágyvasas műszered van.

Az ilyen műszer méréshatár bővítését nem sönttel,hanem áramváltóval oldják meg.

Söntöt egyenáramú méréseknél alkalmaznak,pontosabban nem lágyvasas ,hanem lengőtekercses ,(leánykori néven Deprez rendszerű)műszernél.Itt tulajdonképpen az alapműszer nem áramot mér ,hanem a söntön eső ,a rajta átfolyó árammal arányos feszültséget mV nagyságban.

Lehet a boltban is venni áramváltót valamennyi pénzért,de én másképp szoktam az ilyen,nem túl igényes mérési feladatot megoldani.Ha érdekel leírhatom.

2012. nov. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Persze hogy érdekel,egyébként 3 db ilyen mérőt szeretnék bekötni a három fázisra,alapból mindegyik 5 amperes. [link]
2012. nov. 6. 18:37
 4/4 fúróferkó ***** válasza:
Igen látom. Leírtam ,én hogy csináltam.
2012. nov. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!