Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden érdekelne, ami a shunt...

Minden érdekelne, ami a shunt (sönt) gyógyításával kapcsolatos!? Magyarországon, (bár tudomásom szerint erre nincs lehetőség) illetve külföldön!?

Figyelt kérdés

Tegnap diagnosztizálták ezt a betegséget a kiskutyámnál, sokat keresgéltem az interneten, de leginkább pont a söntök beültetéséről találtam információt.

Engem viszont az ér/erek megtalálása ami/amik elzárják az utat a májhoz és persze ennek operációja érdekelne.


2012. márc. 22. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:

sajnos nincs rá lehetőség, nem műthető.

(bizonyos fajtákat csak shunt teszttel érdemes venni és a tenyésztők azzal is adják. mivel örökletes ezért abszolút garancia eset.)

2012. márc. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Találtam egy szcintigráfiás vizsgálatot szerencsére. Felhívtam, elvileg ennek a portosystemas shunt betegsegnek is (többekközött) a kimutatására szolgál.

Az orvosunk szerint, ha eljutunk a műtétig, akkor ez elötte valóban segítség, de egyelőre "felesleges", mert az ér/erek úgymond elvándorolhatnak.

Ezt azért írtam le, ha valaki esetleg ugyanilyen problémával küzdene, kapjon egy kis reményt a kisállat gyógyulására. De nyilván sajnos semmi sem garantált...

2012. márc. 23. 09:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudommilyen fajta és hol vetted, de nagy felelőtlenség a tenyésztőtől teszt nélkül adni a kutyát. Mi 8 hetesen csináltatjuk,csak az mehet akinek negatív. (szerencsére az elmúlt 20évben nem volt gond)

Nyugaton meg se veszik teszt nélkül.

Az a gond, hogy csak nagyobb korában tudják műteni,de azt nem szokták megérni....sajnálom

2012. márc. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mopsz kiskutya, és most lesz 22-én 5hónapos.

Valóban hatalmas felelőtlenség volt, sajnos a kutyát ajándékba kaptam.

Mivel nem ő az első kutyám, nem is gondoltam, hogy bármi probléma lehet, a tenyésztő pedig csak annyit mondott, hogy ő volt a legkisebb az alomban, és mikor elhozták azt mondta, valoszinűleg csak kisebb termetű lesz, de ennyi idősen most alig nagyobb, mint egy csivava..

Mindenesetre Én remélem a legjobbakat, és köszönöm, a kommenteket!

2012. márc. 23. 10:53
 5/5 A kérdező kommentje:
Illetve most lett 5hónapos.. :)
2012. márc. 23. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!