Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Router probléma?! Milyet?...

Router probléma?! Milyet? Hogyan is?

Figyelt kérdés

Okos telefont szeretnék venni, 2 emeletes kertes házban élek. D-Linkes modemes netem van. milyen routert kell vennem, hogy lehetőleg a kertben is legyen internetem?

Valamint ha megvettem, mit kell vele csinálnom hogy működjön?


Totál buta vagyok ezekhez...T-homos vagyok!



Előre is köszönöm!



2012. nov. 27. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindenképp legalább három külső antennás router kell, és az sem mindegy, hogyan helyezed el a házban. Ha beteszed az épület közepébe, nehezen fog kijönni a jel.


A beállítás sokmindentől függ, pl. attól, hogy milyen a T-Home-os előfizetésed és hogy végül milyen routert vettél. Tuti van olyan ismerősöd, aki csinált már ilyet, neki kb. 5 perc. Itt leírni viszont egy óra lenne.


Szerintem valami ilyen kéne:

[link]

2012. nov. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úr Isten...ez nagyon drága...valami olcsóbbat? 5-7000 körül?
2012. nov. 27. 16:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Pedig ez még egy olcsó modell.. 5-7 000 körül egyantennásat is nehezen kapsz! Nekem kb. 100+ -ban van ba rendszer, de így a kert végében is minimum "jó" a jelerősség, a többi részen kiváló. A kertben van egy Linksys router, egy Tactio vagy TP-LINK külső antennával kiegészítve. Egy 3-4 méteres oszlopról beszélünk, tetején az antenna, és a földtől mérve kb. 130-150 centis magasságban egy kulccsal zárható, szigetelt dobozban a router. A router kétantennás, az egyik csatin van a külső antenna az oszlop tetején, és a gyári antenna egy toldóval kilóg a dobozból, így a napozósarokban is "kiváló" a jel. Légvezetéken megy a kettős árnyékolású UTP kábel(a 230-as vezeték miatt) és a 230-as vezeték a router tápjához, valamint a "napozósarok" (mondjuk mindjárt tél..:) ) konnektorait is ez látja el. Ja, a routerhez jövő elektromos és UTP kábel, valamint a routerből kijövő koax kábel is az oszlop belsejében van, alul és van kifúrva a 230-as vezetéknek a napozórész felé menő konnektorokhoz és felül pedig értelemszerűen az antennához menő koaxnak. A házban egy 3 antennás router dolgozik, hasonló, mint amit fentebb linkeltek. Elnézést a komplett regényért, de neked kb. hasonló kell.
2012. nov. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És a legalapabb router melyik ami jó okostelefonhoz? hogy a házban legyen net?
2012. nov. 29. 22:23
 5/6 anonim ***** válasza:
A telefonhoz bármilyen új WiFi-s router jó lesz, csak a jelerősséggel lehet gond.
2012. nov. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, szinte bármilyen jó neked, de még a 2. emeletig se nagyon menne fel a jel 5 000 Ft-os kategóriában.:/
2012. nov. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!