Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha napelemről töltök akkut...

Ha napelemről töltök akkut akkor, hogy alakul a töltőáram?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy a napelemem: _100W, _18V, _5,56A

Az akkum 11V-ra van lemerülve.

Ha rákötöm a napelemet akkor 5,56 A-al fogja tölteni, vagy 100W osztva 11V-al (ami 9A)?


Csak azért mert az akku lehúzza a feszültséget, és ha alacsonyabb, akkor nagyobb áram kell, hogy meglegyen a 100W-os teljesítmény.



(Tegyük fel, hogy a nap maximális erővel süt!)


2012. nov. 30. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem nem lehet közvetlenül rákötni, hanem kell egy áramkör, ami korlátozza a feszültséget kb. 14V-ra (gondolom ólomakksi) és a töltőáramot 5.56A-nél kisebbre. Enélkül túlterhelődik a napelem és a töltés végén túltöltődik az akksi.
2012. nov. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Érdekes módon a napelemes töltésvezérlő csak annyit csinál, hogy lekapcsolna a napelemet, ha 13-14V-ra feltöltődött az akku.

Ezért is vagyok kíváncsi.


A napelemnel nem baj, ha terhelik, elvileg rövidre is lehet zárni, akár évekre is.


Az akkunál tegyük fel, hogy nem probléma a maga töltőáram. Vagy legyen az akku 100 Ah-s. (Azt elvileg 10 A-al kell tölteni.)

2012. nov. 30. 20:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Miért kell 100 -as? 5,56 * 10 ~ 56, 55-ös van tudomásom szerint.
2012. nov. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem kel 100-as!

De amúgy nem nagyon értem mit akartál mondani.

Az akkukat 10-ed annyi amperrel szokás tölteni, mint ahány Ah-s. (Lehet kevesebbel is, többel nem ajánlott)

2012. dec. 1. 01:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok, azt gondoltam, hogy a napelemet sem lehet rövidrezárni, mert akkor a belső ellenállásán disszipálódik az összes felvett teljesítménye. Ám lehet, hogy ez a napelem méretéhez viszonyítva olyan kevés, hogy nem probléma ha rövidre van zárva vagy túlterhelve.

Szóval nem értek a napelemhez, csak próbáltam valami okosat mondani.

Ezért letölteném az adatlapot, abban biztos benne van a napelem U-I karakterisztikája.

Mindenesetre a túlterhelésnél leadott áram lehet nagyobb, mint a névleges, és a feszültséget mindenképp korlátozni kell, mert enélkül 14V-nál biztos hogy feljebb töltené az akksit.

2012. dec. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!