Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen eszközök szükségesek...

Kockah kérdése:

Milyen eszközök szükségesek egy otthoni producernek?

Figyelt kérdés
És kb ez az egész mennyiből hozható ki? Tudom a határ a csillagos ég, de egy kivitelezhető összegre gondolok. Itt gondolok softwarekre, kontrollerekre. Illetve hangkártyára. Elektronikus zene készítésről lenne szó, saját bulikon játszanám őket ha jól sikerülnek.

2012. dec. 3. 12:46
 1/2 anonim válasza:

Kell egy PC ( x ezer ft)

Kell egy program ( pl Fl studio 80.000.- ha hivatalos)

Hangkártya kb 30.000- től

A kontrollerek nélkül is van élet :)

2013. febr. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 gepzene ***** válasza:

Azért egy szelíd négyoktávos kapóra jöhet. Aztán mivel dobolni nemigen jó rajta, meg kétkezes komolyságokra se jó, lehet később költeni mpd-32-re (csak hogy legyen potméter is elég, meg tényleg az Akai csúcsszenzorait kapjuk), meg egy 81 vagy 88 billentyűs, súlyozott mechanikás csoda masterkeyboardra. Ha esetleg jammelve szeretsz inkább ötleteket vázolni/megvalósítani, akkor Ableton Live és a Novation Launchpad mint épp erre kitalált eszközök tökéletesek. Az összes, amiről beszéltem nincs 350 (ebben a Live+Launchpad kb 150 ezre is benne van), és kb ennél többet már csak igazán erős indokkal lehet érdemes költeni.


Az U-He (Urs Heckman) féle pluginek eléggé kezesek lesznek elektronikus zenéléshez. Nekem a Zebra a kedvencem, részben azért, mert gyenge a gépem. Az ACE a röfögő analóg szólás egyik császára (gondolom a NI Massive-ról már hallottál...), de egyprocesszoros gépet keresztbe nyel le, ha nekiállsz tekergetni kicsit.


Néhány évig gány dolgok jönnek ki a kezed alól, nem úgy megy ez, ahogy a hozzáértők tömege szajkózza. Kell tudás is, gyakorlat is, eszközök is. Elsősorban szükséged lesz egy jó könyvre, ami megtanít arra a nem túl karcsú alapismeret-anyagra, ami kell ahhoz, hogy jó mixet készíts, képes legyél közepes szinten önmagad hangmérnökeként valóban ütős szólású dolgokat összehozni. A Bob Katz bácsi írt egy tök jó könyvet, angol nyelvű, de nem nehéz nyelvezetű. Asszem beszerezhető "többféleképpen". Aztán nyilván a saját kísérletezésed is kell, amivel a saját munkamódszered és ujjlenyomatod alakul ki szépen az évek alatt.


Még a youtube-on lógást tudom nagyon ajánlani, kimeríthetetlen praktikaforrás. Már egy "music producing" keresés is mutat komolyakat, a célirányosság pedig egyenesen megtérül.

2013. febr. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!