Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen átmérőjű vezeték kell...

Milyen átmérőjű vezeték kell ide, hogy biztonságos legyen?

Figyelt kérdés

A paraméterek:

12 V és 65 W a kimenő teljesítmény, de azt írják, hogy 30%-os a haszonulása, akkor most ez azt jelenti, hogy számolhatok nyugodtan a háromszorosával az áramfelvételt illetően?


Tehát a 65 W-nál ez lenne 5,4 A, és ehhez kb 1-es vezeték, na de akkor ha tuti biztosra akarom, nehogy megolvadjon vagy bármi gond legyen, akkor 18-20 A felvétellel számoljak, és ehhez meg kb 5-ös vezeték kéne (mármint 2x 5-ös persze)?


Viszont akkor nem értem a dolgot, hogy a készülékből gyárilag kijövő vezeték meg csak 2x2-es ... Most akkor hogy van ez?

Elvileg elég a 2-es is, csak a tuti biztonság miatt kellene a duplája?



2012. dec. 5. 18:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
A gyári kábeleknél igyekszenek minél kisebbre redukálni a költségeket. Kiszámolják mi az a legkisebb vastagság, ami még biztonságos, de nem annyira időtálló. Érdemes a 2x5-öst használnod. Nekem az autóban 20mm2-es tápkábelom van a 60 Amperes erősítőhöz 4 méteren. Hosszútávon érdemes felülméretezni, abból baj nem lehet.
2012. dec. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

oké köszi, hát nekem is furcsának tűnt, mert bizony olvadt már meg nekem vezeték, csak hihetetlen, hogy még egy márkás terméknél is gagyi vezetéket adnak gyárilag ...


és érdemes mindkét eret lebiztosítékolni vagy elég csak az egyiket?

(gyárilag jelenleg mindkettő le van)

2012. dec. 5. 18:41
 3/20 A kérdező kommentje:
és tudnál ajánlani esetleg 5-ös vezetéktípust ami kéteresben kapható? jó lenne típus, mert ahol eddig kerestem, max 3-as volt
2012. dec. 5. 18:42
 4/20 anonim ***** válasza:

Sajnos kéteres 5-ös vezetéket nem fogsz találni.

Őszinte leszek, autóba való hangszórókábeleket használtam, 4mm2-ket. Ezt bármelyik autóhifiboltban megkaphatod, természetesen ha megfelelnek az elképzeléseidnek.

Viszont azt nem említettem neked, hogy 65W 30%-a kb. 20w-os hasznos teljesítményt jelent, viszont áramban nem kell háromszoros árammal számolnod, akkor is kb. 5 Amper lesz az áramfelvételed. A többi, az vesztesség sajnos.

Milyen készülékről van szó, ha megkérdezhetem?

2012. dec. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

na de ennek a leadott teljesítménye 65 W, és ez garantáltan ennyi, aztán azt mondták a szaküzletben, meg szervizesek, hogy max 30%-kal számoljak, de mármint visszafele értem, azaz a 20 A-es tápot lakásba is éppen csak elfogadhatónak mondják, de elég határeset.

annyi még h azért ennek a csúcsállása a 65 W kimenő, de általában csak 10 W-on van, tehát 90%-ban sokkal kisebb áram megy át rajta, na de biztosra akarok menni, ha már egyszer beszerelem fixre ...


ja nem titok, egy URH készülékről van szó

2012. dec. 5. 22:14
 6/20 A kérdező kommentje:

na igen, adtak hozzá 2 m hosszabbítót gyárilag és az már 4-es vezeték, kéteres, de nálunk ilyen sztem nem létezik (japán készülék)

úgyhogy lehet h elég akkor a 4-es is, de akkor is tényleg max hangszórókábelt fogok kapni ...

Biztosítékra még van esetleg ötleted?

2012. dec. 5. 22:16
 7/20 anonim ***** válasza:

Szerintem belefér a 4-es vezeték, annak is bírnia kell.

Biztosítékot, érdekes lenne használni, viszont elég az egyik oldalt megszakítanod. Ahhoz 6,3 vagy 8 amperes elég lesz.

2012. dec. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

köszi, az lesz akkor, na de biztosítékot mindenképpen akarok, mert nem olcsó készülékről van szó, és isten ment, hogy legyen vele valami ...

csak ezzel is az a baj h ilyen vastag vezetékhez nem találok lengőbiztitartót :(

egyébként gyárilag mindkét szál le van biztosítékolva, de most ezzel én se vagyok tisztában h van-e értelme (ezek szerint nagyon féltik ők is a készüléket)

2012. dec. 5. 23:11
 9/20 anonim ***** válasza:

Normális esetben, nemszokás egyenáramnál mindkét ágat levédeni. Elég a pozitív oldalra.

de ha biztosabbnak érzed, tehetsz mindkét oldalra, ártani nem ártasz vele.

2012. dec. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Szerintem meg felesleges a 4-es vezeték. 2.5 mm2-es 21A-t bír. Szóval a célra tökéletesen megfelel. Ez még a 70%-os veszteséggel is megfelelő, és nem fog melegedni. Ráadásul gondolom szabadon lesz szerelve, nem védőcsöben vakolat alá, tehát akár 34A-t is át lehet engedni rajta. Persze ez már igen csak csúcsra járatás lenne, de a 18, max 19A-t kényelmesen elviseli a 2.5-es is.
2012. dec. 6. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!