Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi az a " halott ember kapcsol...

Mi az a " halott ember kapcsoló "?

Figyelt kérdés

2012. dec. 11. 11:27
 1/6 anonim ***** válasza:
A vonatokon található éberségi kapcsolóra gondolsz?
2012. dec. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
mozdonyoknál hallottam ilyenről,de lehet van más gépeken is..ez egy kar (kapcsoló) amit bizonyos időkozenkent ha nem nyom le a vezeto akkor megall a szerelveny..ez kikuszoboli azt hogyha tenyleg meghalna/rosszul lenne a vezeto akkor baleset tortenjen..elmentek az ekezeteim,bocsi :D
2012. dec. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én olyasmit hallottam, hogy targoncáknál az ülés alatt helyeznek el nyomásérzékelőt.Balesetnél ha megszűnik ez a nyomás, vagyis ha felborulna a targonca akkor leállítja a motort...De van máshol is, hidraulikus billencseknél vagy teherautóknál a platót emelő hidraulikában , csak azt nem tudom, hogy ha az tényleg van akkor az hogy is működik...
2012. dec. 11. 11:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehetni lehet, annyira nem nehéz elképzelni. A cél, hogy biztosítva legyen, hogy ne tudjon elszabadulni a gép magától. Hogy ez most targonca vagy mozdony az már majdnem lényegtelen.
2012. dec. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Azt hiszem , megtaláltam:


"Korábban tehergépkocsikon is, ma már főként csak pótkocsikon találkozhatunk úgynevezett konténerkapcsoló (emelő-süllyesztő vagy más néven rámpaszelepekkel).


Ezekkel a vezető a felépítményt hozhatja a kívánt helyzetbe, esetenként akár tengelyenként vagy oldalanként külön-külön emelve, süllyesztve azt.


Tehergépkocsikon - távirányítással működtetve - használtak elektropneumatikus megoldást is, ahol az emelés-süllyesztés-stop-menethelyzet funkciók közötti váltást mágnesszelepek valósítják meg.


Az utóbbi idők fejlesztésének eredményei az úgynevezett "halott ember kapcsolós" (az emelési és süllyesztési helyzetből elengedéskor automatikusan stop helyzetbe visszatérő) és az egykörös, nagy áteresztésű változatok."


Vagyis a teherautók távirányítású emelő süllyesztő rendszerénél is megtalálható.

2012. dec. 12. 00:37
 6/6 Zebra3328 ***** válasza:
Ez egy olyan kapcsoló, amit folyamatosan bekapcsolva kell tartani ahhoz, hogy az adott gép működjön. Ha a kezelő meghal vagy rosszul lesz, akkor képtelen ezt a kapcsolót bekapcsolva tartani, ezért megáll a gép. Toronydarukon szokott lenni.
2014. márc. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!