Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi lehet a baja egy Digital...

Mi lehet a baja egy Digital Multi Meter-nek?

Figyelt kérdés
Azóta rossz amióta egy áramos gázgyújtónak akartam a feszültségét lemérni és azóta mindig kevesebbet mutat mint amennyi az áram mert 5v-os adapternél 0,04-et mért meg ilyenek.
2012. dec. 31. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha szikrát akartad lemérni, akkor sok ezer voltot adtál a műszernek. A zsinórjánál fogd meg, párszor lengesd meg a fejed felett és a kívánt égtáj irányába ereszd el :)
2012. dec. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Erre a fizika tanárom azt mondaná:

-Hülye vagy fiam, ülj le, egyes.


A műszered ajtótámasznak még kiváló lesz.

2012. dec. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ez igen értelmes válasz volt
2012. dec. 31. 23:28
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen kell elromolnia .

Pontosan milyen típus?


Ilyen öngyújtó szikrát még elektrotech tanárom órán az ő drága műszerével is mértünk ,legalább is bemutatta hogy nem lehet a szikrát megmérni mert az a 10e ft multi meter nem képes ilyen gyors mérésre. Na ő sem panaszkodott hogy tönkre ment volna.


És azon se volt 1000V nál nagyobb mérési tartomány.


Lehet hogy a gagyikon viszont nincs ilyen túlfesz védelem.

2013. jan. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ilyenről van szó: [link]
2013. jan. 1. 10:58
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

Ja hogy.


Ez a világ leggagyibb multimétere ,nekem is volt ilyen.Ez annélkül elromlik hogy használnád.


Szerintem a tied el sem romlott hanem csak olyan gagyi f°sul van megtervezve hogy a forgótárcsája nem pontosan áll be.

Az egész egy nagy kontakthiba ,mérőműszernek csúfolva.

Én is akkor b@sztam a falhoz mikor 15. feszültségmérésre sem mutatott értelmes értéket.

Próbáld ki egy ceruzaelemnél addig erőszakolod a tárcsát amíg 1,5V ot nem mutat.


Szerintem nálad is az a baj. De amúgy dobd ki a p˛csába,és vegyél egy igazit ha tényleg mérni akarsz.

2013. jan. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez tényleg hulladék.

De ettől függetlenül ne mérj szikrát soha, semmilyen műszerrel.

2013. jan. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha egy műszer 1400 forint, az sejtet valamit a minőségéről:

[link]

2013. jan. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!