Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Konnektor Kapcsoló cseréje?...

Konnektor Kapcsoló cseréje? (Bőven lent)

Figyelt kérdés
Szerintetek ha át lesz vezetékelve egy 1976-ban épült ház akkor a konnektorokat és a kapcsolókat ki kell cserélni? Csak földelt Kontállux konnektorok és kapcsolók vannak. Meg még van egy kettő Kontakta kapcsoló is.

#csere #kábel #felújítás #vezeték #villanyszerelés #Kontállux #kontakta #1976 ház
2013. jan. 11. 18:59
 1/4 homo ludensz ***** válasza:
Nem kell de ha már annyit költötök rá hogy új nagyobb terhelhetőségű rézvezetéket kap akkor már elenyésző az a pénz hogy mai modern kivitelezésű kapcsolókat s konnektorokat is felrakjatok. Azt nem írtad hogy egy 76-ban vezetékezett házban miért kell a csere.Aludrótot húztak akkor vagy kicsi a vezeték keresztmetszet? Egyáltalán 1 vagy 3 fázis van?
2013. jan. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
alu kábelek vannak
2013. jan. 13. 18:21
 3/4 A kérdező kommentje:
2 mm-es alu vezetékek vannak 3 fázissal igazából nem a pénz miatt akarjuk a kapcsolókat meghagyni hanem azért mert az újak kb. 10 év után tönkremennek amúgy a kontálluxokat a mai napig ilyen formában gyártják.
2013. jan. 13. 18:51
 4/4 homo ludensz ***** válasza:
Az alu vezetéket konzultáljátok meg egy jóindulatú villanyszerelővel. Én 85-ben építkeztem az ELMŰ átvevője talált egy darab alu drótot s úgy vágta ki mint a taknyot.Odaírta a lap aljára hogy probléma (csere) de megdumáltuk hogy ki lesz cserélve rézre így átvette. Igaza volt kaptunk 3x16 Ampert és még soha semmi gubanc nem volt pedig gépek is mentek /eszterga,gyors daraboló, körfűrész,gérvágó,c o hegesztőgép/ a kapcsolókat meg még egyet sem cseréltem s azt sem tudom milyen a márkájuk.
2013. jan. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!