Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Abban kérnék segítséget...

Papamaci02 kérdése:

Abban kérnék segítséget azoktól, akik ebben járatosak, hogy milyen tükörreflexes gépet ajánlotok beltéri sportesemények (röplabda, kézilabda, kosárlabda) fotózására?

Figyelt kérdés

#fotózás #sportfotó #beltéri fotózás
2013. jan. 13. 18:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ármegjelölés nélkül 7D + 70-200 f2.8L II.
2013. jan. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Rendben, az ár tényleg fontos!


Én olyan 200.000 Ft körüli árra gondoltam. Igazából nekem az lenne a fontos, hogy elmosódásmentes képeket tudjak készíteni nem túl erős teremvilágítás mellett vaku nélkül, mert ugye meccs közben azt nem lehet. Én néztem egy gépet a Nikon D3200-at. Ez még kevés ehhez vagy ezzel már elérném a célomat?

2013. jan. 13. 20:58
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha 200 ezer forint körül gondolkodsz, akkor eléggé meg van kötve a kezed, mert sport fotózáshoz a jó gépvázon túl fényerős objektív kell (ki kell merevíteni a mozgást). Mik a szándékaid, mennyire szeretnél egyes embereket részleteikben fényképezni, és mennyire lehetsz hozzájuk közel a fotózás közben?


Lehet úgy egy kicsit taktikázni, hogy relatíve olcsó gépvázzal indulsz neki, de várható, hogy egy jó objektív ára mindenképpen jelentős összeg lesz, és az olcsó gépváz meg azért kompromisszum a sebességet (és még pár dolgot) illetően.

2013. jan. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A váz még valahogy csak-csak elviszi, de kéne hozzá egy fényerős objektív, 70-200 f4 vagy f2.8. Ezek Nikonból egyáltalán nem olcsók, de még a Canon 70-200 f4 is 160 ezer újonnan. Egy AF-S 55-250-el döglődni fogsz.
2013. jan. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Először köszönöm a válaszokat, kezdem kapizsgálni, hogy olcsón nem fogom megúszni a dolgot...


A gyerekeim és én is röplabdázom. Róluk, rólam készülnek képek edzés, meccs közben és ehhez kellene a gép. Azt tudom, hogy olyan kombináció kell amivel a teremben, vaku nélkül tudok legalább 125-250 zársebességgel fotózni, hiszen a labda és az emberek keze nagyon gyorsan mozdul. A távolság általában nem több, mint 6-8 méter, de van, amikor csak 10-15 méterről lehet fotózni. Ilyen paraméterekhez keresek szettet és sajnos nem tudok rákölteni 500-600e Ft-ot, hanem max. 200-300e Ft-ot. Remélem eléggé tudtam pontosítani az igényeimet... :)

2013. jan. 14. 18:29
 6/12 anonim válasza:
amire akarod az a fotozás egyik legdrágább fajtája...zárt tér rossz fények...nagy fényerős optikák kellenek,amik bizony nem olcsók...f 2,8 felett ne is gondolkozz..csak viszonyitáskép egy nagy fényerős fix tele 500k és 1,5misi..alaphangon..üdv
2013. jan. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kevés pénzzel két irányt lehet megfogni, akár egyszerre is alkalmazni a kettőt.

1. Nagy pixelszámú gépnél a nagy érzékenységel készített képeknél zajszűrés után is marad elegendő részlet, hogy 800-1000 pixel hoszabbik méretben élvezhető legyen. A zajszűrés munkás dolog.

2. Veszel egy Canon 100/2-t használtan, és ami messze van, az kihullik, mert messze van, ami közel van, az kihullik, mert közel van, és lesz egy csomó kép, ami megelégedésedre szolgál.

Azonban mindkét módszert ki kell próbálnod valahogy, mert mindkettőnek megvannak a leírt hátrányai, és azt előre kell tudni eldönteni, hogy megbékélsz-e velük.

Egyébként a 150-250-edekkel elég sok minden bemozdul még. 1/400-1/600-ad már elviselhető eredményt ad.

Aztán ócska termek ócska világításában meg egyszerűen nem tud jó kép készülni, és kész.

2014. márc. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A 100/2-t sem fogja tudni F2-n használni, mert a gyors mozgásoknál, mire exponál már kimozdult az élesség síkjából a téma. Amit szeretne a kérdező, azt lehetetlen egymillió alatt megvalósítani véleményem szerint.
2014. márc. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igazad lehet, én is ritkán használom a 100/2-t ilyen célra, inkább a 135/2-t. :)
2014. márc. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Gondolom rekeszelve, nem f/2-n. :)
2014. márc. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!