Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy diktafon vásárlásánál...

Egy diktafon vásárlásánál milyen paramétereket kell néznem? Mi az amitől jó vagy rossz?

Figyelt kérdés
Az alap persze h usb meg külső miki + fejhallgató, na de műszakilag mi számít jónak?

2013. jan. 16. 15:13
 1/3 gabor.galilei ***** válasza:

Ha esetleg okos telefonod van, akkor arra érdemes egy neked tetsző szoftvert letölteni és kész is vagy. A külső mikrofon szerintem nem kell, a hangminősége, érzékenysége manapság minden telefonnak nagyon jó. Fülhallgató meg szintén rárakható.

Vagy esetleg van valami spec igény?

2013. jan. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Minél jobb minőségben lehessen vele felvenni (ne csak 32, vagy 64 kbps legyen a legjobb minőság, hanem legalább 128... 256), drágábbakon választható még veszteségmentes PCM is (44,1 kHz 16 bit wav)

A többféle automatikus érzékenységen (alacsony-közepes-magas) kívül legyen bennen manuális felvételi szint szabályzási lehetőség is, néha jól jön.

Ha van beépített hangszórója, akkor nem kell fülessel bénázni egy felvétel esetleges azonnali visszahallgatásához.


Telefon nem igazán erre való. Letölteni sokmindent lehet, de jó mikrofonkapszulát, jó analóg előerősítő áramkört nem.

2013. jan. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
értem, köszi, és az fontos dolog, hogy stereo vagy mono mikrofonja van? mert találtam egy elég jót, de csak mono mikrofonja van.
2013. jan. 16. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!