Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Halkabb lesz-e a hang?

Halkabb lesz-e a hang?

Figyelt kérdés

Adott egy 5.1 házimozi rendszer. Problémám a következő:

Vettem egy ilyen RCA átalakitó kábelt ( [link] )de sajnos csak ~1 méter hosszúságú.. megszeretném toldani...


Házimozival anno adtak ilyen kábelokat: ( [link] ) Nos hogyha elvágom s összebögzom s pl forrastas nlkul csak szigetelovel leszigetelem ... azzal lesz valami gond..? szal halkabb nem lesz igaz ha pl tegyuk fel 1 meterből csinálsz 2-3 vagy akár hoszabbat..?


Ha a hangszórók kábeleit toldanám akkor ugyebár halkabbb hangosabb lennének a hangszórók..?


A centrum hangszóróm hangja (zenét hallgatva is) teljesen más.. de papiron az is ugyanolyan diffuzor (16W) mint a másik 4... -> Ez azért van mert centrum helyre kötöttem be? ha pl fogom s pl az egyik hátsó hangszórót bekötöm centrum helyre akkor annak változik a hangszine..?


Hogyha a kábeleket kezdeném (akár forrasztva.. szal nem csak bogzás+ szigetelo) azzal tönkremehet valami a mélynyomóbna? végfok..? vagy csak szimplán halkabbak lesznek s annyi?..



2013. febr. 2. 09:31
 1/5 anonim ***** válasza:
A hangszóróvezetéket meg lehet toldani forrasztva, zsugorcsövezve, hogy szép is legyen. Ha nem tíz méterekkel hosszabbítod halkabb sem lesz. Viszont az RCA kábelt NE vágd el. Fillérekért lehet kapni RCA kábeleket, RCA-Jack kábeleket. Azt ugye tudod hogy egy olyan átalakítóval csak két hangfal fog szólni?
2013. febr. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nekem van ilyen RCA atalkitom csak az a baj hogy akárhol megnéztem csak ilyen 1 métereseket árulnak.. Amugy ilyen RCA kabellel kötöm most is össze a hazimozit es a laptopot v telefont , de szól mind az 5 hangszóró + mélynyomó.. csak annyi ha filmet akarnék nézni akk ugyebár nem lenne meg a térhatás..
2013. febr. 2. 09:48
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


Vagy csinálsz magadnak, kábelt és dugót is lehet venni külön.

2013. febr. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2013. febr. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor még veszel egy Jack hosszabbítót, és probléma megoldva.
2013. febr. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!