Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha a fény elnyeli a hangot,...

Ha a fény elnyeli a hangot, akkor halkabb lesz?

Figyelt kérdés

Mert észrevettem már, ha este hallgatok valamilyen zenét a sötétben, akkor hangosabb. Ha reggel, akkor halkabb. Nincs semmilyen zajforrás reggel, (odakint sem) tehát a hang egyforma közegben van.


Azért is kérdezem ezt, mert sem a google-on, sem a yahoo-n nem találtam ugyanerre a kérdésre választ.


És ez valóban érdekel.


2012. jan. 22. 03:18
 1/5 A kérdező kommentje:
Mert gondolom, hogy elnyeli a fény a hangot.
2012. jan. 22. 03:28
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem találtál választ, mert ez egy baromság.
2012. jan. 22. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

:-DDDDD


És a fény a hideget szereti. Mert amikor lekapcsoljuk a villanyt, akkor csak a hűtőben tudjuk megtalálni.


1. Egyébként este fáradtan valszeg' más az ember ingerküszöbe.


2. Este nincsen semmilyen más zaj... sem a zenehallgatás előtt, sem közben, ami elnyomná.


3. Ha néhány érzékszervünk parkoló pályára kerül, akkor a többi élénkebb lesz. Ugyanis az agy abból akar minél több információt meríteni, amiből tud.


5. Aki vak, az jobban hall. Aki süket, az jobban lát. Akinek az egyik lába rövidebb, a másik hosszabb.


6. Észrevettétek, hogy a 4. pontot kihagytam?

2012. jan. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, hány éves vagy?


Tudod te egyáltalán, mi az a fény?

2012. jan. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 attila58ful válasza:
hat ez rohat nagy baromsag
2012. febr. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!