Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Földelés nélküli konnektor?

Földelés nélküli konnektor?

Figyelt kérdés

Ma vettem egy túlfeszültségvédő elosztót, és amikor bedugtam a konnektorba, akkor láttam, hogy az a konnektor nincs földelve (mert a feszültségvédőn nem világított a földelést jelző fény). Aztán megnéztem a házban, a konyhában, és a fürdőben van földelés, de a többi szobában nincs.

Pár éve ki lettek cserélve a konnektorok, de akkor a szerelő nem mondta, hogy nincs földelve. (vagy nem is kellett volna neki mondani?)

Én számítógépet, tv-t, dvd-t működtetek erről a konnektorról, csak most közé van iktatva a túlfeszültségvédő. Ez így ér valamit, vagy mindenképpen szóljak a szerelőnek, hogy földelje a konnektort?

Mennyibe kerülhet ez?


2013. febr. 6. 08:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen földelt dugalj kell a védelem helyes működéséhez.

A költségel változóak, felmérés alapján lehet meghatározni, hívsz egy szerelőt, megmondja.

2013. febr. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. De most per pillanat nem érhet engem veszély? Jó, tudom, akkor jó pár éve így működtetem ezeket a gépeket, de én úgy tudtam, hogy van földelés.
2013. febr. 6. 09:10
 3/4 anonim válasza:
Úgy tudom a földelésen vezetné le a kütyü a túl feszt.Én hívnék egy villanyszerelőt megkérdezném mi a hiba lehet akár elkötött valamit a szesztől.jobb lenne szakemberrel ránézni,az nem kerül semmibe.ad egy ár ajánlatot mennyiért csinálná meg.
2013. febr. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Miért kellet a konektorokat kicserélni? Az egész házban ki van vagy csak a szobákban? A vezeték alu vagy réz?
2013. aug. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!