Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hozzáértők segítségét szeretné...

Hozzáértők segítségét szeretném kérni hogy, a telefonokban található li-ion aksikat hogyan lehet tölteni?

Figyelt kérdés
Van egy nokia akkum amihez van egy gyári töltő. Az elektronikában jártas vagyok de ezt sose értettem. Az aksin alapból van egy elektronika ami gondolom szabályozza hogy pl. 4,2V fölé ne menjen a töltés, akkor lakapcsolja a túlmerülés miatt. Arra lennék kíváncsi hogy a telóba van e valami töltés szabályzó elektronika vagy elég ha az eredeti töltőjét rákapcsolva töltöm. Néztem li-ion töltő kapcsolásokat csak nem tudom hogy ami alapból van az aksin nem elég e.

2013. febr. 6. 18:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Az akkun nincs töltő elektronika, az a telefonban.
2013. febr. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Amúgy a töltőkbe is van valamiféle elektronika. Az mitcsinálhat?
2013. febr. 7. 15:46
 3/3 anonim ***** válasza:
A mai töltőkben kapcsoló üzemű táp van. Annyit csinál, hogy a hagyományos 50Hz-es váltakozófeszültséget átalakítja kHz-es nagyságrendűre, így sokkal kisebb transzformátor is elég, mint egyébként, jobb a hatásfoka. Esetleg még van benne egy feszültségstabilizátor, de ez nincs mindegyikben.
2013. febr. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!