Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Sharp EL-W506X egyenlet...

Sharp EL-W506X egyenlet megoldása?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kérdésem az lenne,hogy a fent említett számológéppel,hogyan lehet pl.: (512/x^3)=2*(x/12)^1/2 ezt az egyenletet megoldani x-re?A számológép solver funkciója azt írja,hogy nincs megoldása pedig kiszámoltam és van.Emellett elég idegesítő,hogy egy drágább számológép esetében 0-ra kell rendezni,mert nincs = jel,mint egy 6000ft-s casio esetében.Ha valaki esetleg tudja hol van ez a funkció elrejtve a gépen belül annak nagyon megköszönném ha leírná.(Manualt többször átnéztem már)

2013. márc. 13. 12:08
 1/1 A kérdező kommentje:
Tök jó,hogy hetek óta nem sikerült rájönnöm a dolognak a nyitjára,de a szükség kényszer és végre megtaláltam a megoldást.Tehát először 0-ra kell rendezni az egyenletet vagyis amit megadtam fentebb abból csinálsz (512/x^3)-2*(x/12)^1/2=0 -t nyomsz egy math gombot ott solver és a startnál beírod pl. hogy 1,az a lényeg,hogy ne 0 legyen az összetettebb egyenleteket nem hajlandó így megoldani,ezt sajnos változatlanul nem tudom miért van így :/
2013. márc. 13. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!