Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az áramfogyasztás csökkentő...

Az áramfogyasztás csökkentő készülékek is a parasztvakítás kategóriába tartozik?

Figyelt kérdés

Azt írj a villanyórához legközelebbi konnektorba kell dugni. és ez megakadályozza a "kiugrásokat".

Itt a szöveg:


A szolgáltatótól bejövő és a lakásban használt elektromos áram nem állandó. A feszültség változhat, ezt kiugrásnak nevezik. A kiugrásokat az otthoni berendezések nem tudják hasznosítani, viszont a villanyórát "meglökik", azaz óránk beleméri azokat a fogyasztásba. A feszültség stabilizáló technológia segítségével megelőzhető az ingadozó feszültség kialakulása, mely által csak a valóban hasznosítható áram kerül felhasználásra. A feszültség stabilizálás további előnye hogy hálózatunkat megvédjük a drasztikus áramingadozásoktól, megnövelve ezzel az élettartamát vezetékeinknek, elektromos készülékeinknek, berendezéseinknek.



2013. márc. 17. 23:24
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
*tartoznak
2013. márc. 17. 23:26
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
És azt nem írja, hány évezred alatt térül meg? Valószínűtlen, hogy ha van is ilyen, akkor ez jelentősen növelje a számlát. Nem értek hozzá, tény, de szerintem már hamarabb előrukkoltak volna ilyesmivel, ha számottevő plusz fogyasztást generálna ez a "kiugrás".
2013. márc. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én sem értek hozzá, de azt tudom, hogy az áramfogyasztást kilowattórában (elektromos munka), és nem voltban (feszültség) mérik.
2013. márc. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
100%
Küldd el a mítoszrombolóknak. :D Amúgy én sem értek hozzá, de szerintem is valószínűtlen. Az oké, hogy van energia takarékos izzó, meg le kell kapcsolni estére a hosszabbítókat de... ez azért kicsit vicces. :)
2013. márc. 18. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Létezik ilyen, de az nem a leírás szerint működik, és akkor csökkentené csak a számlát, ha fizetnél a meddő teljesítmény után is. Ezen javít valamennyire, tehát van valóságalapja, csak gyakorlati haszna nincs.


Ez a villanyórát meglöki dolog elég nagy hülyeség, pláne hogy nem tudják hasznosítani az eszközök. Ilyenkor csak megemelkedik a feszültség, nem fogja kényszeresen pörgetni az órát. Ha pedig megy egy fogyasztó, annak mindegy lesz, hogy 230 vagy 240V lesz a feszültség, fogyasztani fog, ezért pörög az óra, de meglökni nem fogja a feszültség. Ha pedig nincs fogyasztó eleve nem tudja meglökni.

2013. márc. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nyakamba a rozsdás bökőt, ha a csilivili dobozkában a leden, egyenirányítón, és az előtétellenálláson kívül van még valami.


ja, van.... az extra nagy haszon, a forgalmazónak.

2013. márc. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A szöveg baromság, az egésznek semmi haszna, az agymenés alapját képező jelenséget már leírta valaki a meddő teljesítményes hozzászólásban.
2013. márc. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Asszem ez áramlopás. Az ELMŰ-t kérdezném..(bár ők már rajta vannak)
2013. márc. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ennek semmi köze az áramlopáshoz...
2013. márc. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

10 - 30%-os megtakarítást ígér... nonszensz.


[link]


Itt van az apró, akit érdekel nézze meg.

2013. márc. 18. 23:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!