Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 12V 5aH motor akkumulátorra...

SEpi455 kérdése:

12V 5aH motor akkumulátorra szeretnék kapcsolni egy 50W-os fogyasztót (erősítő). Mennyi idő alatt merítené le az akumlátort és ugyan ezt hogyan tudom kiszámolni egy 10ah akumlátorral?

Figyelt kérdés
2013. márc. 28. 09:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Kb 20-30 perc.

10 Ah akkuval duplaannyi.

2013. márc. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

jó de azt hogyan számolta ki?

én úgy számoltam hogy

1w = 1 v * 1 A

50w = 12v * 4,16 A

1Ah = 1óra * 1 A

5ah = 1óra * 5 A


és én ebből következtettem le hogy 1 órát képes működtetni töltés nélkül. Csak azt nem tudom hogy jól számoltam-e. meg ha 1 órát használom az erősítőt utána beindul még önindítóval?

2013. márc. 28. 12:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első írta jól. Maximum 20-30 perc. Utána nem fogod tudni beindítani, mert nagy valószínűséggel teljesen lemerül.

Ebben a témában egyszer már részletesen válaszoltam, itt elolvashatod.


http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__egyeb-k..


Lényeg, hogy a névleges tárolókapacitást mindig a kapacitás 1/20-ad részének megfelelő terhelőáramra adják meg. Ha a terhelőáram 1C A (kapacitásnak megfelelő áram), a kivehető töltésmennyiség a névleges kapacitás kb. fele, vagy még kevesebb, típusa válogatja. A szünetmentes tápegységbe való zseléakkuk ebből a szempontból jobban teljesítenek.

2013. márc. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszok sokat segítettek .

Azt hiszem az lesz a megoldás ha berakok mellé még egy 5ah es aksit :D

2013. márc. 28. 17:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Jó lett?
2022. aug. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!