Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a különbség a lézeres és a...

Mi a különbség a lézeres és a tintasugaras nyomtató között? Melyiknek mi az előnye, hátránya?

Figyelt kérdés

2013. márc. 29. 15:04
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


Egyébként nem vagyok nagy szakértő, de azt tudom, hogy a tintasugarasba pár hét után beleszáradhat a patron, tehát ha sokáig nem használod nem árt mindig csinálni egy próbanyomtatást, hogy ne száradjon be, míg tintasugarasnál nincs ilyen probléma.

És úgy tudom drágábbra is jön ki egy oldal nyomtatása, de ez már nem 100.

2013. márc. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Előző jól írta, bár szerintem másodszor lézert akart írni.

A tintás hajlamos beszáradni. Amelyik nem, az pedig a használattól függetlenül szeret karbantartást, fejtisztítást végezni, amivel ha akarod, ha nem fogyasztja a tintát. Extrém esetben két-három hónap alatt ki is ürülhet a patron, ha sokszor van ki-be kapcsolva. Főleg a beépített fúvókás gépekre jellemző, ahol csak a festéktartályokat lehet cserélni (pl. egyes Epson típusok)

Működési elve nagyjából: a fejben lévő sok-sok piezoelektromos fúvóka ultrahanggal néhány pikoliteres cseppekké porlasztva juttatja a festéket a papírra, ami a papír minőságátől függően éles nyomtatási képet ad. Ezért lehet fotót használható minőségben csak fotópapírra nyomtatni.


Lézerprinter: egy elektromosan töltött fényérzékeny hengerre egy lézersugár rajzolja fel a nyomtatandó alakzatokat, és azon a helyen ahol a lézersugár érte, megtapad rajta a festékpor. Ezután a fényérzékeny hengerről (OPC-dob más néven, fényes zöldes színű, még ránézni is csak óvatosan szabad, hozzáérni, törölgetni tilos) a festékpor a papírra kerül, majd szilikongumi borítású belülről fűtött hengerek között áthaladva beleolvad a papírba. Írásképe sokkal élesebb, tartósabb. Elkenődni, elmaszatolódni nem tud. Hátránya, hogy legyen szó akár egy színes lézernyomtatóról, fotó minőséget nem nagyon tud produkálni. Pontosabban tud, körülbelül a postaládákba dobált színes reklámújságok szintjén, ami azért messze van attól, amit egy családi nyaralás fotójától elvárnánk.

Nyomtatni olcsóbb vele, de vásárláskor meg kell nézni a konkrét géptípus dob-élettartamát, és a dob csere költségeit. A tonercsere árán kívül ezt is bele kell számolni egy lap nyomtatási költségébe, de így is olcsóbb.

Másrészt sokkal gyorsabb mint a tintás, négy-ötszörös különbség lehet a lézeres javára.

Döntsd el mire szeretnéd használni, és ez alapján válassz.

2013. márc. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!