Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az újratölthető ceruzaakksik,...

Névtelenül nevű kérdése:

Az újratölthető ceruzaakksik, az "AA" és a "AAA" jelűek miért csak 1,2 voltosak, szemben az ugyanilyen méretű elemekkel, amelyek 1,5 voltosak?

Figyelt kérdés

Egy csomó eszközbe használhatatlanok így. A kisbabánk alvásfigyelője el sem indult az újratölthetősekkel, mert tényleg csak 1,2 V volt a feszültsége, és ez már egy totál lemerült elemnek felel meg.

Mi értelme ennek?

Hogyan alakulhatott ki ilyen szokás?

Nincs is olyan berendezés, ami 1,2 V-al működne. Minden távirányítóba, kisrádióba, elemlámpába 1,5 V-os telep az előírás.

Ez teljességgel érthetetlen, és valóban nem is működik egy csomó dolog újratölthető cuccokkal, tehát nem csak hogy érthetetlen, de felesleges haszontalanság, amire semmi szükség.

Tévednék?



2013. máj. 17. 18:58
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Senki. Tovább rugózol a saját gumicsontodon. Hiába ragozod. Továbbiakban csak nézni fogom, még ha direktben nekem címeznél is egy választ, akkor is.

Több ezer darab akkumulátor járt már a kezeim között. OMRON gyártmányú vérnyomásmérőket is használok vele, semmi gondjuk nincs. Az mondjuk érdekes, hogy először bébifigyelővel indítottál, most már orvosi műszereket emlegetsz, hogy vert helyzetbe kerültél.


Nem lehúzás az 1,2V akkumulátor. Hanem egy technológia. Ami működik. Az általad hiovatkozott másfél voltos "+akkumulátorok" tartoznak a lehúzás kategóriába, mert csak 100-150 ciklust jósolnak nekik, elméletben (a hivatkozott weboldalakon is). Kíváncsi lennék a kapacitásukra, belső ellenállásukra is. Nálam hozzáértőbb helyeken óva intettek tőlük.

Ebből a témából kiszállok. Miután láttam, hogy vert helyzetbe kerültél, és továbbra is csak az autópályán szembejövők hozzánemértését hangsúlyoztad, továbbiakban a problémád nem érdekel. Főképpen azért mert te gyártottad magadnak. Jó minőségű akkumulátorokkal az általad vázolt problémák nem léteznek. A fényképezőképek is csak a megnevezhetetlen német diszukontáruházi sajátmárkás akkumulátorokkal szoktak szórakozni, minőségi akkukkal nem.

Ha észrevetted, a hozzáértők már kiszálltak a topikból, már csak a neked helyeselők maradtak. Belefáradtak abba, hogy már eleve elvárt választ akartál hallani. Akik maradtak, azoktól meg fogod kapni. Azt is, hogy milyen bunkók ezek az öntelt szakbarbárok. Legyen így. Ezennel kiszállok én is, továbbiakban ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz.

2013. máj. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 resy válasza:
NAGY KIRÁLY VAGY.KÖSZÖNJÜK A MEGALÁZÁST.A kérdező azért inditott légzésfigyelővel,mert neki azzal volt problémája.Sajnos omron márka.Mi pedig buták is tudjuk hogy ez egy orvosi müszereket gyártó cég.De te ezt már nem olvasod,hisz már csak dilettáns hülyék maradtak ezen az oldalon.CIAO.
2013. máj. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 pinkpancser ***** válasza:
A válasz pontosabb úgy, hogy orvosi műszereket IS gyártó cég. Én például az automatizálási cuccait ismerem jobban (PLC, inverter, kapcsolól...). Illetve forgalmaz (maxell) elemeket is :)
2013. máj. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Én egyáltalán nem akartam senkit sem megbántani, és minden hozzászólást hasznosnak tartok. Talán egy kivételes est az enyém, és tényleg nem átverés a hagyományos akksi.

Minden esetre én így jártam vele. Philips, és duracell akksikkal próbáltam, újakat vettem, ezzel a két márkával nem ment. Elemmel meg 3 hónapig.

Szóval bocs, kedves idegen, ha megbántottalak, nem várok én el igenlő bólogatást, csak kíváncsi voltam más ismeri e ezt a dolgot.

Végül is, azért csak ott vannak a másfeles akksik is a piacon, szóval nem lehetek annyira egyedül.

De bocsánat, hogy ezt a reakciót hoztam ki belőled, talán az én hibám.

Üdv. :)

2013. máj. 20. 21:56
 25/32 anonim válasza:
9%
Végre másnak is feltünt már, ami engem is zavar évek óta. Épp most vettem egy távirányíthatós motorcsónakot, aminek a vezérlőjébe 8 db ceruzaelem kell. Gondoltam veszek akksit, majd vissza hozza az árát. Amikor feltöltöttem, akkor vettem észre, hogy ez is csak 1.2 Volt. 10 perc használat után lemerül az egész, 12 órás töltés után. Tököm kivan tényleg, hogy ilyen gagyi akksikat gyártanak pusztán azért, hogy inkább a ceruza elemeket vegyék. Ez a gazdaság pörgetése miatt van, mert ha valamit tartósra gyártanának, akkor nem menne már úgy a biznisz. Az egész a profitról szól. A régi magyar hűtők meg mosógépek 15 évig bírták, ma már 4-5 évente kell venni, mert direkt úgy gyártják, hogy egy idő után tönkre menjen, és újat kelljen venni. Nem túl jó irányba halad a technológia sajnos. Több évtizede használhatnánk zöld energiát, (napelemek) de ettől is ellehetetlenítik az emberek többségét, mert minden a profitról szól már.
2014. ápr. 25. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim válasza:
Tudom, hogy lerágott csont de igy pár év távlatából. Én egy olympos fényképezőt dobtam ki két éve mert az elemet zabálta a ceruza akksit nem győztem tölteni 10-20 képkocka után akksi vagy elem csere . Épp négy napja halottam egy kollégámtól a megoldást, neki két olympos van a háztartásában ő nem dobta ki a fényképezőit: [link]
2014. okt. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lehet leszűkíteni a dolgot annyira, hogy az alacsonyabb feszültség a gyors lemerülés/működésképtelenség oka.

Feszültség, kapacitás, technológia, minőség, töltés fajtája, ezek mind meghatározzák az akkut, és a plusz faktor az eszköz fogyasztása.

Olyannal még nem találkoztam, hogy a feszültség miatt nem működött egy eszköz, olyannal már igen, hogy nem volt elég a kapacitás, túl nagy volt a feszültségesés az eszköznek. Az okosabb eszközök nem is indulnak el bizonyos kapacitás alatt, a butábbak pedig egyszerűen csak lemerítik az elemet jóval idő előtt.

A márka sem mindig garancia a minőségre, és a ráírt kapacitás is inkább névleges, főleg a budget akkuknál. Az sem mindegy, ki mennyire vigyáz az akkujára, hogyan tölti, mivel tölti, mennyit tölti.

Én személy szerint a NiMH akkukat preferálom, mert olcsók nagyobb kapacitással is. A hanyag töltéssel fél év alatt simán haza lehet vágni őket, akármilyen márkáról is legyen szó. Rangsorrendben nálam: Energizer, Tesco Greenerliving(igen), Varta, Eneloop, Powertime.

A Tesco azért van előkelő helyen nálam, mert piszok olcsó és mégis jól bírja már egy fél éve a gyűrődést, pedig nem kímélem.

2014. nov. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Ugyan már halott topic, hozzátenném a asaját tapasztalatomat is. Volt itt olyan hozzászóló aki sokéves szakmai tapasztalatára alapozva védte az 1,2V-os aakksikat. Nem tudok egyeétérteni, sőt, bizonyítékkal cáfolom. "Űbergagyi" készülékeket amlítesz, amik kényesek a töltőfeszültségre. Nos, ahogy haladunk előre a tachnológiával, és egy-egy kütyü egyre több feladatot akar ellátni, egyre fontosabb az akksi által leadott feszültség is.

Íme az én példám: Audio-Technica aktív zajszűrős headset. Listaáron közel 60.000 Ft, prémium cucc. Az 1,2V-os, teljesen feltöltött akksikkal meg sem szólal, és a hivatalos forgalmazó visszaigazolta, hogy bizony, ez így van, az 1,2V kevés az aktív zajszűrés működtetéséhez. Hozzáteszem, sima elemmel (Duracell, 1,5V AAA) közel 10 órát működnek a headsetek.

1,5V AAA akksit a népnek! :)

2015. márc. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 Magyari Tibor válasza:
0%

Az 1,2 voltos egy gagyi aksik napelemes szolár lámpákba van olyan

Lehet kapni 1,4 vagy 1,6 voltos aksikat is olyat nézzél

2017. jan. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 Jozso91 válasza:
Ha valaki ezt még valaha olvassa, akkor ne maradjon itt utolsónak félrevezető válasz. Okleveles villamosmérnökként, autóipari tesztmérnökként, valamint otthon bütykölő, autó-motor szerelőként, elektronikai hobbistaként válaszolnék, tényeket írok. Ez nem félrevezetés, nem marketingfogás. Ahogy előttem már részben leírták, a fizikából, kémiából adódóan, a NÉVLEGES cellafeszültségek: ólomakku: 2V, NiMh és NiCd: 1,2V, LiPo és LiIon: 3,7V, ceruzaelem: 1,5V, NiZn 1,5V-os ceruzaakksi: 1,5V, a rengeteg féle fém gombelemet ide most nem írnám le. A NÉVLEGES szó azt jelenti, hogy amikor teljesen fel van töltve, akkor e fölé emelkedik a feszültség, amikor lemerül, akkor picit alá. Mindegyik fajta elem/akku más-más célra, felhasználási módra lett kifejlesztve (nagy áram vs hosszú élettartam vs sok töltési ciklus, gondolom mindenki el tudja képzelni, miért nem használunk ólomakkumulátort a karórában, és miért nem használunk ceruzaelemet az autó indításához). Az akkupack, amit pl. RC játékok esetén veszünk, vagy ami az autóba/motorba van, az mindig a cellák sorba kapcsolásával jön létre, a cellák feszültsége összeadódik, így mindig csak az aktuális anyagból készült cella névleges feszültségének egész számú többszörösével lehet kapni. (senki se várjon 4,8V-os LiPo akkupackot, ahogyan 7,4 V-os alkáli elemet sem). Az elemes készülékekben ugyanígy, sorba kötve vannak a ceruzaelemek/akkuk. A legtöbb mai elektronikus eszközünk digitális, ami többnyire 2,5, 3,3, 5, 12, 24 V-tal működik, ez is az IC-k fizikai felépítéséből adódik. Ha az elem/akku feszültsége nem épp egyezik az elektronikának szükséges feszültségével, nem tolerálja, akkor általában azt lecsökkentik, stabilizálják külön cél IC-kkel. Pl. 5V-ot csinálnak a bejövő feszültségből, és ha 4 db ceruzaelem 4*1,5V=6V, abból lehet kb. 5V-ot csinálni. Viszont 4*1,2=4,8 V-os akksi már kevés hozzá. Itt jön be a képbe a NÉVLEGES szó, ahogy írták is már előttem, 100% feltöltve kb. 1,4 V, ahogyan valójában a ceruzaelem is mikor megveszed, 1,65 körül van. Tehát azt hogy valami működik-e akkuval, ami elemmel igen, nagyon sok tényező befolyásolja, a berendezés áramfelvétele, fizikai kialakítása, az, hogy mennyi cellára tervezték, stb. stb., mert ha nagyobb áramot akarsz kivenni a cellából, akkor a belső ellenállásból adódóan azonnal leesik a feszültsége, még teljesen feltöltött állapotban is. Lehet, hogy egy kis távirányító vígan elvan a 2 db ceruzaakksival, mert ott uA-mA nagyságrendek vannak, és valószínűleg 2,5 V körül van a feszültség szükséglete, így egész sokáig nem merül le az akku, és tartja az 1,3-1,4 V-ot, ami egy majdnem lemerült elemnek felel meg, de egy komolyabb berendezés (pl. fényképező), ahol már tized Amperek, az nem fog működni elem helyett akkuval, vagy csak nagyon rövid ideig. Az, hogy egy high-tech audioberendezés zajszűrője vagy mi nem működik akkuval ceruzaelem helyett, az teljesen természetes, gondolom ott finoman hangolt analóg elektronikáról van szó, ott nem lehet 20-100kHz-es szaggatást végezni, és azzal feszültséget módosítani, mert bezajosodik. A ceruzaelem élettartama egyébként jóval nagyobb, mint az akkué, ha leteszed az asztalra, néhány hónap után az akku többnyire lemerül, míg az elem 5-10 évig elvan. A kapacitása is nagyobb, mondjuk egy biciklilámpa, amit napokig lehet használni bekapcsolva elemmel, az akkumulátorral néhány óra alatt kikapcsol. Tehát míg megveszel egy elemet, kicseréled 1x 3 év alatt a távirányítódban, addig 2-3 havonta cserélgetned és töltögetned kell az akkukat. Az, hogy melyik terheli jobban a környezetet, a sok töltögetéses árampocsékolás, vagy a kijelölt helyre dobott elemek újrahasznosítása, azt már nem tudom, ahogyan azt sem számoltam ki soha, hogy az áram számla emelkedésével, vagy az akár 3-5 évenkénti elemcserével jövök ki jobban adott elektronikai eszköz esetében, a használat függvényében.
2018. jan. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!