Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan állapítsuk meg egy...

Hogyan állapítsuk meg egy transzformátor teljesítményét?

Figyelt kérdés

Adott egy transzformátor, aminek a bemenete hálózati fesz., kimenetén pedig 26V AC mérhető. A teljesítményét szeretném megtudni, de sajnos maga a trafo ki van öntve valamivel így nem tudom lemérni a méretét.

Zárlati árama az 10A körül van. Tudom, ez nem jelent semmit.

Milyen terhelést kössek rá amin megtudom mérni mekkora áram folyik át? Esetleg hogyan tudom másképpen megállapítani?



2013. jún. 10. 19:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Több dolog kínálkozik.


1. A vas mérete, mint kiindulás. Uis a szükséges teljesítményhez szokták választani a vasmag keresztmetszetét.


2. Oszcilloszkópos mérés.

Szekundert leterheled és szkópon figyeled a kimenő fesz jelalakját. Megnézed, h mekkora áramnál kezd a szekunderen mérhető, szkópon látható szinusz jel teteje ellaposodni. Nem könnyű ilyen teljesítményű műterheléseket összehozni házilag.


3. Elviszed egy trafótekercselő szakihoz, aki ránéz és megmondja ±10% pontossággal, h mekkora teljesítményű a trafód. :)

2013. jún. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Akkor marad az hogy valahogy megmérem, hogy mekkora a vasmag, és az alapján számolok. Azt hittem van 'egyszerűbb' megoldás is.


Köszönöm!

2013. jún. 11. 09:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Teljesítmény egyenlő feszültség szorozva áramerősséggel.

26V*10A=260w

2014. márc. 24. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!