Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan lehet motorkerékpárra...

Hogyan lehet motorkerékpárra telefontöltőt okosítani?

Figyelt kérdés

Jó lenne néha használni a gps-t, de az zabálja az akksit.

Motor: Simson s51.

Akku: 6V 11Ah

Olyan 7-8volttal tölti a motor az akkut.


Telefon: Samsung galaxy mini

A telefon töltőjére ezek az adatok vannak írva:output: 5V 0.7A

Milyen elektronika kell ahhoz, hogy fel lehessen okosítani egy szivargyújtó aljzatot, úgy hogy a telefont ne ez az ingadozó 6V töltse, hanem egy fix feszültség?



2013. jún. 16. 19:50
 1/9 anonim ***** válasza:
kell egy 6/12 voltos inverter. a régi 6 voltos trabikhoz volt ilyen. ez cigis doboz méretű doboz. oda már tudsz dugni bármit. de zsebbe nyulos mert egy felfele invertáló cumo elég drága. szerintem 4-5 ezer használtan is simán ér annyit.
2013. jún. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem.Köszönöm. Nézegetek akkor ilyet.
2013. jún. 16. 20:16
 3/9 anonim ***** válasza:

tudom hogy nem a reklám helye. de ha nem találsz

akkor nekem van valahol 1 db.om. ha megtalálom akkor feldobom aprodra vagy vaterára ha érdekel.


külföldi oldalakon találtam. 70dollár körül mozognak a 6/12-es konverterek

2013. jún. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
5.1V zener dióda egy megfelelő tranzisztor, meg pát alkatrészből kész is az 5V-s szabályzó. Vagy ha álló motornál nem akarod használni, akkor egy 7805 bőven elég. Így 1A erejéig gazdálkodhatsz, ami bőven elég. Ha álló motornál is kell, akkor csak a zener diódás szabályzó lesz jó.
2013. jún. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]


Itt a kapcsolás, Zenernek pedig egy 5.6V-s kell. Így lesz stabil 5V kimeneti feszültség, amit egy usb csatlakozóra lehet kötni. Az egész megvan szerintem 300Ft-ból.

2013. jún. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5:


Nem fog nagyon melegedni? egy navi megeszik 1-2Amper is akár

2013. jún. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Az ellenállás ugyanúgy marad 1K-s ahogy a kapcsolási rajzon?

2013. jún. 16. 23:01
 8/9 anonim ***** válasza:

Telefon: Samsung galaxy mini

A telefon töltőjére ezek az adatok vannak írva:output: 5V 0.7A


700mA-t bírni fogja, egy kisebb borda kelleni fog majd rá.


Persze vannak LDO stabilizátorok is, a KA378R05 6V-ból már képes előállítani stabil 5V kimenőfeszültséget 3A terhelhetőségig. Csak ezt nehezebb beszerezni. Az LM2940 az adatlapja szerint 6.25V-tól működik stabilan. Alaphelyzetben necces, hogy megvan-e. Majd holnap megnézem, nincs-e valami extrém LDO-s kapcsolóüzemű szabályzó.


(Mennyivel könnyebb autóba, oda elég egy 7805 CV, vagy egy LM2576)

2013. jún. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elvileg maradhat 1K, attól függ egyébként, hogy mennyi a tranyó bétája. Lehet empirikus úton is kísérletezni, kell egy 6,2ohmos műterhelés (pl egy darab acéldrót, csak 6,2 ohm legyen) Ha ezzel rövidre zárod a kimenetet, akkor 6V bemenő feszültségnél is folynia kell 800mA áramnak.
2013. jún. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!