Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mennyit fogyaszt egy számítógé...

Mennyit fogyaszt egy számítógép + monitor + TV 24 óra alatt?

Figyelt kérdés

Úgy értem, pénzben lenne jó tudni, mert olyan magas az áramszámlám, hogy bekattanok, pedig se villanytűzuhely se más nincs, viszont a számítógép, a tv, monitor megy 24 órában tulképpen ..

Ez így összesen hány W ? És pénzben ez mennyi ?

Köszi

(és bocsi, tudom volt már hasonló kérdés, de ott max 1500-2000 Ft-ot látok erre, ami viszont képtelenség, mert nekem 9 ezres a havi számlám, és nem értem ... elképzelhető, hogy a P-4-es mégis ennyit zabál?)


2009. okt. 18. 08:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
A családos vagyok ismét. Ha tényleg ennyire üres a lakás, tényleg érdemes megmérned a számítógéped fogyasztását, közvetlenül a konnektornál (ne az elosztónál, ha van!). Azért ne a villanyórát nézd, mert azt úgyis leolvasod/sák a számlázáshoz. Így, ha tényleg pontosan, lelkiismeretesen összeszámoltad a fogyasztásodat (vigyázz, a bedugott mobiltöltő is zabál, akkor is, ha nincs rajta a telefon, a készenléti állapotban hagyott tv, monitor, hifi szintén fogyaszt!) és kevesebbre jön ki, mint a számlázott fogyasztás, reklamálhatsz az áramszolgálatónál, kérheted az óra bevizsgálását. Ha igazad van, visszatérítenek mindent, ha nincs igazad, a bevizsgálás díját (ennek az árát előre meg tudod érdeklődni)ki kell fizetned.
2009. okt. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nagyon változó, hogy mennyit fogyaszthat. Igazából az, hogy 500 wattos a táp, az csak a maximális teljesítményfelvételét mutatja meg. Egy átlagos gép átlagos terhelé mellett 100-200 wattot fogyaszt. Csúcsra járatva, vagy ha mondjuk van benne egy rakás vinyó meg két DVD-író, üzem közben akár 3-400 wattig is felmehet. Ha meg mondjuk csak letöltögetsz, jóval 100 watt alatt marad.

A monitor - bár itt lehet nagy hülyeséget mondok - ha CRT, akkor olyan 100 watt körüli a fogyasztása, az LCD-é kb az ötöde.

2009. okt. 19. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

1, 3 db winyó van benne .... igen, hát biztos nem túl keveset eszik

2, úr isten, egy monitor 100 W-ot eszik ?? Te jézus, akkor egy normál TV mennyit? Én azt hittem, a TV-k kb 60-70 W-ot esznek, de ha a kis monitor is 100 körül, akkor az nagyon durva. Amúgy a monitorom szerencsére LCD, de a TV-m hagyományos, és az is megy 24 órában.

3, És azt jól látom, hogy ha vennék egy kis laptopot, akkor egy év alatt bejönne az áram ára, amit megtakarítok azzal ?

2009. okt. 19. 07:42
 14/18 anonim ***** válasza:

Itt egy kis lista a számítógép fogyasztásáról:

[link]

Tehát megsaccolod a géped fogyasztását, mindent egybe véve:

285W(legrosszabb eset, gép+monitor)*24(egész nap):1000*36.24(E-on)*30(1 hónap)=7436 Ft. És ez csak a csupasz gép és monitor. A TV + 60-70W, szóval a végeredmény olyan 9263 Ft.

A számla stimmel.

2009. okt. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Hát köszi, akkor kénytelen leszek bele nyugodni ... mindenesetre durva.
2009. okt. 19. 09:49
 16/18 A kérdező kommentje:
Jah, és akkor a kérdésem viszont, egy laptoppal ezt megoldanám ? Az mégis mennyit fogyaszt? Csakmert oylan kis kacatnak tűnik, nemtom elképzelni, hogy 30 W-nál többet fogysszon, de aki ért hozzá, az megoszthatná velem a titkot, mertt komolyan el kell rajta gondolkodni, hiszen a 24 órásra tökéletes lenne, és mégse mindegy.
2009. okt. 19. 09:50
 17/18 anonim válasza:
nekünk 4000 a havi villanyszámlánk, mondjuk nem villanyboiler és nem villanytűzhely van, csak az alap dolgok áramosak (3 asztali lámpa,6 fali lámpa a különböző helyiségekben de ugye az nem mindig megy, hűtő, 3 laptop, 1 tévé, halaimnak szűrő + külön lélegeztető, néha megy a sólámpa meg a lávalámpa)
2010. ápr. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

[link]

Itt pontosan ki lehet számolni a PC fogyasztását.

2011. febr. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!