Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Érdemes egy elektromos kerékpá...

Érdemes egy elektromos kerékpárra beruházni?

Figyelt kérdés

Ezt úgy értem, hogy átalakítanák egy verseny kerékpárt elektromossá. Az aksipakk amit vennék hozzá kb. 80e. ft lenne. Plusz az elektronika kb 60e. ft.

A munkaórát nem számolom amit dolgozni kellene rajta.

Dolgozni járnék vele napi 20km-t.


Valahogy úgy számoltam, hogyha azt számolom, hogy kocsival járok akkor 12-13e. ft havi szinten csak a benzin.

Így durván egy év alatt megtérülne a kerékpár befektetésem.

Maga az aksi pakk töltésért nem kellene fizetnem.



2013. szept. 10. 22:45
 1/10 anonim ***** válasza:

én inkább ezt javasolnám:

[link]

nem kell töltögetni, és amennyi benzint fogyaszt azt aksira költenéd

2013. szept. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20km egy jó bicóval pikpak megvan. Én biztos nem ruháznák be ilyen hülyeségbe. Vagy azon a pénzen vennék egy robogót inkább.
2013. szept. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Évente cserélgetheted az aksipakkot újra, ráadásul ahogy gyengül, lehet a 20 kmt-t se bírja a végén egy töltéssel.
2013. szept. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
1. hozzászóló vagyok és a 3. nak teljesen igaza van az akksik méreg drágák
2013. szept. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Annyi pénzből amiért átalakitod, már kapsz egy új elektromost garanciával. de ha 10- 10 km a táv oda-vissza, akkor tényleg egy sima bicajjal is szinte percek alatt le lehet tekerni! és ha esetleg nem valami jó aszfalton hanem földúton is jársz, akkor az elektromos nem nagyon birja, jobb lenne egy kis robogó!
2013. szept. 11. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy a gyári elektromos kerékpárokban ami 100-150e. ft körül vannak elég gagyi aksik vannak.

Én nem ilyen típusú aksit akarok, hanem LiFePo4 típusút.

Ezek 2000 újratöltést bírnak. 1 év garancia és 2 év szavatosság van rájuk..

Itt a videón egy elektromos motorból kiveszik a gyári aksikat és LiFePo4 re cserélik..

http://www.youtube.com/watch?v=UXsPEp0gXqo


Benzinest semmiféleképpen nem akarok venni. Ott függenék a drága benzintől..

Rásegítésként használnám az elektromotort. Amikor pl. már elintdultam 10-20 km/h val haladok akkor kapcsolnám rá.

Mellette pedig ugyan úgy hajtanék.

2013. szept. 11. 18:44
 7/10 anonim ***** válasza:
Jó csináld,de ne várd hogy bárki itt helyeselje,mert szerintünk ez hülyeség.
2013. szept. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
140 ezerből megtuningolod a versenybringát, hogy napi 20 km-et megtegyél vele. Udvarias leszek és nem kommentálom, de az érdekelne, hogy mit vársz el tőle? Oké, nem kell tekerned és nyernél 10 percet reggelenként?
2013. szept. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Dreigang válasza:
A képbe az is bejön, hogy ha egy bringán nem (vagy épp hogy csak) kell tekerni nagyobb sebességnél, akkor az hasonló, mint egy motor szélvédő, motoros sisak, motoros ruházat, megfelelő fékek stb. nélkül. Ilyen elektromos kütyü azoknak jó, akiknek egyik lábuk sem bírja a terhelést, és csak melegben járnak vele, max. bringa sebességgel.
2013. szept. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Érdemes más dolgokat is mérlegelni. Én is szívesen dolgozom elektromos bringával, öltönyben. Szóval, nem elfogadható, hogy leizzadva, tatyakosan jelenjek meg az ügyfeleimnél. Aztán, a parkolás kérdése is felvetődik. Sokkal egyszerűbb, ingyenes. A harmadik, pedig olyan területekre is behajthatok, ahova motoros gépjárművekkel nem. Nekem, ezek a fő okok, miért használok (pedelec) villamos bicajt.
2014. jún. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!