Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen kismegszakítót vegyek...

Milyen kismegszakítót vegyek a melléképületbe?

Figyelt kérdés

A melléképület MM alu falkábelét szeretném lecserélni MBCu-ra. Eddig csak simán rá volt kötve a lakóépület végén lévő kötődobozra.

A melléképület (kb.40 nm) amolyan kisműhely elektromos kéziszerszámokkal (fúró, flex, köszörű stb.), itt található a kazán is keringetőszivattyúval (84W).

Három áramkört terveztem, 1. a konnektoroknak,2. a világításnak (kinti-benti), 3. a szivattyúnak.

A vezeték 2,5-ös MBCu lenne, mivel falon kívül, illetve a padláson vinném.

Nem tudom eldönteni, hogy milyen kismegszakító a megfelelő. Segítsetek, légyszi!



2013. okt. 23. 22:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hány amperos van a mérőnél, illetve ahonnan leágazol?
2013. okt. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az óránál 3xB16 van. De a villanyóra-szekrényben van 3xC16 is, de nem tudom, hogy mit kapcsol -egyenlőre.
2013. okt. 23. 22:39
 3/12 anonim ***** válasza:

"de nem tudom, hogy mit kapcsol -egyenlőre."

Azért azt csak tudod hogy mire fogsz rákötni?

Na mindegy. Az a lényeg hogy lépcsőzni kell, egy lépcsővel kisebb biztosító kell(ene). Így a 16 alá nem tehetnél csak 10 amperest.

2013. okt. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kiszámolod minek mennyi az áramfelvétele,ennek megfelelően biztosítod,6,10,16 Amperes megszakítókkal.A,B,vagy C jelűvel,ezek a gyorsaságát jelzik a megszakítónak.De én nem tennék külön-külön mindennek megszakítót,ez egy értelmetlen múló divat.Tökéletesen elég az a megszakító ami a villanyóránál van.Évente egyszer rádfér az a húsz méter séta hogy visszakapcsold a megszakítót a mérőóránál.
2013. okt. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A kismegszakító igazából lényegtelen mekkora. Ilyen helyen inkább csak érintésvédelmi szerepe miatt kell méretezni, de ez elkerülhető, ha egy áramvédő kapcsolót (Fi-relé) használsz. Szelektálni sincs sok értelme, max csak ha 3 fázist viszel hátra, de erre sincs szükség ha nem raksz 3f aljzatot.
2013. okt. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
őőő minek oda 2.5-ös vezeték? 1.5 simán elbírja csak nagyobb lesz a veszteséges...
2013. okt. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%
*veszteséged
2013. okt. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Roaad válasza:


őőő minek oda 2.5-ös vezeték? 1.5 simán elbírja csak nagyobb lesz a veszteséges..."


Ne szól bele kérlek olyanba amihez nem értesz.

2013. okt. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hasznos tanácsokat. Akkor, ha jól értem 1 db Fi relé megoldaná az érintésvédelmet. Érintésvédelmi kapcsolóval még nem találkoztam élőben, csak olvastam róla. Ezért kérdezem, hogy mindent rákötök és kész? Vagy hogyan kössem be? Átgondolva a vezetékezést arra jutottam, hogy ugyanoda - a lakóépület végében lévő kötődoboz - fogok rákötni, ahol az MM vezeték volt, onnan viszem az áramot a melléképületbe. A kötésekhez WAGO-t fogok alkalmazni. A Fi reléhez adjatok tippeket légyszi, illettve bármilyen észrevételt szívesen fogadok.
2013. okt. 24. 18:47
 10/12 anonim ***** válasza:

A Fi-reléhez mindenképpen kell bejövő védővezető. A bekötése egyszerű, az aktív vezetőket kell belekötni, tehát a fázist és a nullát meg kell szakítani és belekötni. A védővezetőt nem szabad belekötni, de mindenképpen tovább kell vinni, külömben nem működik.

Remélem érthető voltam.

2013. okt. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!