Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Normális dolog, hogy az...

Normális dolog, hogy az energiatakarékos izzó büdös?

Figyelt kérdés

Kicseréltem, mert sajna összetört, és az újnál azt tapasztalom, hogy egyrészt fura szaga van, másrészt valamivel jobban is melegszik. Direkt kis teljesítményüt vettem, mert csak éjjeli fénynek használom, az elözöt még le is tudtam takarni, mert éppen csak langyosodott, de ezt már nem merem, mert jobban felmelegszik (de azért nem olyan forróra mint egy sima hagyományos izzónál). Sajnos egyiknek a márkájára sem emlékszem, se a réginek, sem ennek az újnak.

Tudtok esetleg egy jó fajtát ajánlani?

És egyébként ez a szag normális jelenség, vagy az izzó hibája lehet?


2013. okt. 30. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Jobbat mondok, ha csak éjjeli fénynek kell, akkor vegyél LED-es "izzót". Gyakorlatilag nincs hőtermelése és még inkább energiatakarékos. Pl 3 ledes tökéletes erre. Cserébe nem olcsó, de hacsak nincs gond az elektromos hálózattal, sose ég ki.
2013. okt. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ezt meg fogom nézni!
2013. okt. 31. 19:20
 3/4 Kirle083 válasza:

Sajnos nem egyedi eset. És nem jó dolog! Egy biztos. Nem a higany szökik a csőből,mert az nem juthat ki.(Akkor azonnal tönkremenne az energiatakarékos kompaktfénycső.)(nem izzó, mert nem izzik.)Ezt nem azért írom,hogy kötözködjek, hanem hogy tudd, hogy 1-ről beszélünk.

Sokat gondolkoztam ezen a dolgon. Itt csakis a hő hatására a működtető elektronikából,szigetelésekből és/vagy egyszerűen a külső fehér műanyag ház kipárolgásából jöhetnek a szagok.

Nálunk félgömb lámpabura, benne 3 db 15 wattos fénycső volt,de nagyon büdös volt a szobában.Ki is vettem őket. Betekertem 3 db 42 wattos normál fejelésű (E 27) halogén izzót. (Az izzik :))

2015. febr. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, egy idő után már nem volt büdös, csak az első néhány hétben :).Azóta is az van benne, de már nincs szaga.
2015. febr. 28. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!