Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Pontosan mi az a SZÉP kártya...

Pontosan mi az a SZÉP kártya és hogy működik?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy mit jelent, csak a használatával nem vagyok tisztában. Olyan, mint egy bankkártya, van rajta egy bizonyos összeg, amit meghatározott célokra lehet elkölteni, és úgy is működik, mint egy bankkártya/hitelkártya, terminállal olvassák le, van PIN kódja, vagy inkább olyan, mint egy utalvány, sorozatszáma van?

Megköszönném, ha írna, akinek van, és használta már, hogy pontosan hogy működik, milyen módon lehet vele fizetni, mi történik SZÉP kártyás fizetéskor.

(Csak kíváncsiságból; nekem nincs, nem is tudom, hogy lehet hozzájutni, külföldön dolgozom, csak hallottam róla, de elképzelésem sincs, hogy lehet használni.)



2013. dec. 26. 16:37
 1/4 anonim válasza:

Csak dióhéjban írom le...

Elvileg az ü.csekket hivatott felváltani, közalkalmazottaknak jár és olyan mint egy bankkártya csak nincs hozzá pin kód és ugyanúgy névre szól.Van 3 kasszája vagy hogy is nevezzem: 1. kajás 2. szabadidős 3. szállós, értelem szerű melyiket mire lehet használni és fizetéskor csak lehúzzák mint a bankkártyát és kész is. Erre a 3 kasszára lehet tetszés szerint pénzt igényelni ki mit használ ki jobban.

Kb ennyi.

2013. dec. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Tehát úgy működik, mint a bankkártya, van rajta x összeg, a bankkártyás terminállal olvassák le, csak nincs pin-kód?

2013. dec. 27. 04:51
 3/4 anonim válasza:

Azt is tudni kell róla, hogy bár bankkártyához hasonlóan működik, pl. pénzt nem lehet felvenni vele automatából. Egyébként itt minden kérdésedre kapsz választ:

[link]

2013. dec. 27. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nem CSAK KÖZALKALMAZOTTAKNAK jár... A munkáltató adja, ha van lehetősége cafeteriára...
2013. dec. 27. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!