Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » LM 350 IC-vel készítettem egy...

LM 350 IC-vel készítettem egy 0-24V szabályozható tápegységet. A probléma az, hogy teszteléskor egy 24V 20W halogént kötöttem a kimenetére és a beállított 24V feszültség 20V-ra visszaesik. Miért van ez? Mit tegyek, hogy ne essen a feszültség?

Figyelt kérdés

#LM350
2014. febr. 20. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:

1. kevés a feszültségtartalék az ic bemenetén, meg kell emelni a bemenő feszkót, vagy:

2. az ic-vel párhuzamosan kell kötni egy áteresztő tranzisztort

2014. febr. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vagy a trafó nem bírja.

Vagy kicsi a pufferkondi. Vagy mindkettő.

Mértél feszültséget a pufferkondin? DC és AC állásban is, az előbbi ha leesik 27 volt alá, akkor a trafó terhelhetősége kicsi, ha AC állásban túl magas feszültséget mérsz, akkor a pufferkondi is kicsi (illene 1 V alatt maradnia), gondolom legalább 2200uF van benne.

Azt fel sem tételezem, hogy esetleg nincs elegendő hűtése az IC-nek, és a hővédelem korlátoz...

2014. febr. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kicseréltem a 230/18V trafót egy 230/24V-os trafóra. A szabályozási tartomány így a 1-24V ról 1-31V lett. A tápegység kimenetére ugyanazt a 24V-os halogén izzót meghajtva beállított 24V feszültségnél nem esik vissza a 24V feszültség. Nagyobb terhelést még nem állt még módomban rákötni. Köszönöm a hozzászólásokat, hasznos segítség volt.
2014. febr. 25. 17:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Arra ügyelj, hogy ez is csak véges áramértéket bír (1-1,5A), ha több kell akkor külső áteresztő tranzisztor.
2016. febr. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!