Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vezetik le az emberek a...

Miért vezetik le az emberek a saját problémáikból eredő feszültséget idegeneken?! Nem gondolnak rá, hogy ez rosszul esik, és nyomot is hagyhat?

Figyelt kérdés

Gondolok itt minden apró fölösleges bunkóságra, pl. amikor egy eladó bunkózik minden ok nélkül, vagy ha véletlenül mondjuk belemegyek valakibe és rögtön ordibálni, és szapulni kezd, és minden ilyen hasonlóra.


Ma egész nap engem szapultak, mindenkinek pont rajtam kellett levezetnie a feszültséget, bunkó volt az eladó, a buszsofőr, a kalauz, a néni a buszon, egy gyerekes család az utcán, és bár már rögtön reggel sikerült ezzel elrontaniuk a napomat, de hazafelé jövet konkrétan ELBŐGTEM magam az utcában... És nem viccelek, nem is túlzok. Nagyon szarul esett. Az egyik ember konkrétan engem vádolt meg, hogy majdnem megöltem a gyerekét, amikor csak éppen véletlenül én voltam legközelebb.


Nekem is vannak problémáim a magánéletemben, nem is kevés, nincs szükségem még mások terheit is cipelni. Biztos én vagyok a gyenge, meg biztos az is közrejátszik, hogy mindjárt megjön, de akkor is.



2013. aug. 16. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:

" Nem gondolnak rá, hogy ez rosszul esik, és nyomot is hagyhat? " - Nem. Nem gondolnak rá.


Az életben minél korábban kell megtanulnod azt, hogy senkitől sem kell elvárnod azt, hogy majd gondolni fog a másikra vagy éppen rád.


Ez egy olyan szabály, mint a vezetésnél: az úton mindenki hülye, ehhez tartsd magad.

Mert ha úgy indulsz neki az útnak, hogy körülötted mindenki jól és normálisan vezet, akkor nem vagy felkészülve az esetleges részeg sofőrre, aki simán beléd megy egy kanyarba, vagy nem lassítasz időben amikor a 70 éves néni meggondolatlanul lelép a járdáról és te eltaposod.

Ezt a példát csak azért írtam, hogy szemléltessem előtted, hogy te nem mások tetteiért vagy felelős, hanem kizárólag a sajátjaidért. Nem alapozhatsz arra, hogy a másik mire fog gondolni és mire nem, mert semmi garancia nincs arra, hogy ami a te fejedben van, az a másik fején egyáltalán átmegy-e vagy sem.


Azt, hogy mivel fog egyik és másik személy beléd kötni nap mint nap, azt nem tudod elkerülni, viszont az már a te kezedben van, hogy miként reagálsz rá.

Ha hagyod, hogy egy személy tönkretegye a napodat, akkor az tönkre is fogja tenni. Meg kell tanulnod kezelni ezeket a szituációkat, mert különben labilissá válsz és mindig másoktól fogsz függni. Gimis korban még megengedett, hogy egy lány elsírja magát, mert az egyik fiú beszólt neki, viszont felnőttkorban ezt az embernek már meg kell tanulnia kezelni, akár férfi, akár nő.

2013. aug. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 belapus ***** válasza:

Azokkal szemben, akiktől függenek ( gondolom, elsősorban egzisztenciálisan ) nem merik megvédeni a jogaikat ( a magyarországi főnök-beosztott viszonyokat tekintve nem is csoda ), ezért keresnek valakit, aki náluk gyengébb, akitől nincs félnivalójuk, és rázúdítják az egész napi feszültségüket.Érdekes, ehhez hasonlót a főemlősöknél - konkrétan csimpánzoknál - is megfigyelték.

A szociológusok egy felmérés során megkérdezték az embereket, mennyire felelősek a pirézek ( kitalált ország, nemzet ) a magyarországi állapotokért?A válaszadók jó része minden bajért őket okolta, holott azelőtt soha nem is hallhattak róluk.

Ha ez segít, "én kérek elnézést".

2013. aug. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. :) Amúgy normál esetben szerintem nem szokott ennyire meghatni a dolog. Csak nem értem, hogy amikor én tök kedvesen szólok, nem áll nekem semmi feljebb, pedig akár állatna is, akkor miért kell bunkózni... persze én is tisztában vagyok vele, hogy ez mindig is így lesz, csak elkeserítő... Mert én sajnos pont nem ilyen vagyok, és pont nem fogok elkezdeni veszekedni, meg visszaszólni, szóval könnyű préda vagyok.

Csak az a baj, hogy ezzel nem nagyon tudok mit kezdeni...

2013. aug. 16. 17:53
 4/5 A kérdező kommentje:
Neked is köszi második. :) Az a baj, hogy jelenleg én vagyok ennek a láncnak a legallján, de lehet én is keresek majd valakit, akire rázúdíthatom minden bajom... :D
2013. aug. 16. 17:55
 5/5 A kérdező kommentje:
*legalján
2013. aug. 16. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!