Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » (Hallássérültek) Milyen...

(Hallássérültek) Milyen készüléket érdemes megvenni a nagyfokú hallásoknak?

Figyelt kérdés
Most is használom a hallókészüléket, de el vagyok keseredve, mert ezzel rosszabbul hallom. Nem hallom a halk hangot és beszélgetés közben nem minden szót értettem. Például a csoportos beszélgetés vagy előadásban nagyon rosszul hallom. Ti milyen hallókészüléket használtok, persze erős hallásvesztettségeknek ajánlott. Előre is köszönöm!

#készülék #hallókészülék #nagyfokú hallásvesztettség
2014. febr. 21. 16:11
 1/2 anonim ***** válasza:

A készülék kiválasztása több paramétertől függ, a hallásgörbe lefutásától, az elvárásaidtól, valamint attól, hogy milyen készülék esetén érted jól a beszédet, mindenkinek másféle hangzás jön be, valaki nagyon dícsért egy készüléket, csak és kizárólag pozitív tapasztalatai voltak vele, rákészültem hogy "majd milyen jó lesz" és a hangzása olyan szinten idegen volt, hogy nem tudtam megszokni.


Olyan helyet kell keresni, ahol értenek a készülék technikai paramétereihez és a beállítóprogramhoz is (ez nagyon fontos, találkoztam már elég sok szakemberrel, akik úgy gondolták hogy ismerik a beállítóprogramot, pedig annak csak töredékét ismerték, ezért sok dolgot be se tudtak állítani, vagy azt állították, hogy az adott funkció nem létezik, vagy nem lehet beállítani...

Nagyon sok utánaolvasással és felkészüléssel valamilyen szinten kiszűrhetők a hozzá nem értők és ugyanakkor azt is lehet tapasztalni ilyen ismeretek birtokában, ha valaki ért hozzá...


Szóval mivel minden hallásvesztség más és más és nem is minden készülék jó mindenkinek hangzásilag, ezért nehéz konkrétumokat mondani...


A Phonak, Siemens, Starkey, Widex készülékekkel volt tapasztalatom.

Esetleg az is lehet, hogy a készülék amit viselsz, nincs megfelelően beállítva, vagy esetleg be lehetne állítani, hogy a halk hangokat is erősítse...

2014. febr. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
fülmögöttit, és lehetzőleg kapcsoltass ki minden automatizálási bizbaszt benne
2014. márc. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!