Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mikrofon? De milyen? Dinamikus...

Mikrofon? De milyen? Dinamikus - kondenzátor? Keverőpultba és pl fényképezőgépbe is mindkettőt betehetem?

Figyelt kérdés

Egyáltalán mi a különbség a kettő között?


Ha van egy külső MIC bemenetes fényképezőgép, abba bármelyiket betehetem?


Akár mindkettőt is egyszerre, és akár keverővel is, csak a végét alakítsam 3,5-es jacknek?



2014. márc. 2. 08:05
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

és a gép műszaki leírásában nincs semmi, csak ez, hogy "3,5-es stereo jack dugóval csatlakoztathat külső mikrofont", slusz ennyi.

na de mégis milyet? vagy ezek szerint tök mindegy? és biztos én vagyok a hülye, de egy mikrofon eleve hogy lehet stereo? mert ami van nekem, az elég profi mikrofon, de mono a vége, azaz semmit se értek

2014. márc. 2. 08:07
 2/20 anonim ***** válasza:

Pedig van olyan, hogy sztereó mikrofon:

[link]

2014. márc. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

De ez nem jelenti azt, hogy mindenképp stereot kell venned, a mono is mūködni fog csak mono hangja lesz.

Továbbá szerintem dinamikusat vegyél, a kondenzáorosokhoz kell egy állandó tápfeszültség, amit szetintem a fényképezõ nem fog kiadni. (Keverõn erre külön gomb van.)

2014. márc. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Milyen fényképezőgéped, milyen keverőd és milyen mikrofonod van?

Mikrofonból van olyan ami saját táppal táplálható és van olyan ami fantom tápot igényel...

2014. márc. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Dinamikusból Shure elég profi rádiós van, a kondenzator pedig AKG.


Na de ha a kondenzatort bedugom a keverőbe, akkor nagyon eltorzítja mindkét (!) mikrofon kijövő hangját, de az is igaz, hogy ez nem kap kívülről sehonnan + tápot.


Aki azt mondta h dinamikust, na oké, de kipróbáltuk, és a dinamikus meg iszonyatosan halk. De nem értem, hogy se Ohm számot se semmit nem adnak meg. Keverő meg fogalmam sincs, egy 2 csatornás jack-bemenetes elég egyszerű keverő, de semmi márkajelzést nem látok rajta. Viszont ha a kondenzátor mikrofonhoz tényleg kell külső táp, akkor ne is csodálkozzak, ha torz lesz a végeredmény, mert eddig ilyet még nem próbáltunk, csak olyat, hogy 2 dinamikus volt bekötve, és azzal tökéletes volt. Ez nem tud kiadni feszültséget egyébként.


De a + feszültséggel az a kérdésem még, hogy ha én így kívülről adok neki tápot, nem fogja tönkretenni a fényképezőgépet? mert így táp nélkül végül is működik, de csak ha nem toldom meg a kábelt, azaz kb 5 m hosszú kábellal, na de szeretném azért még kb 20 m-el megtoldani, úgy meg már iszonyúan halk. ez a táp hiánya miatt van?

2014. márc. 2. 10:24
 6/20 A kérdező kommentje:

igen tudom, vannak stereo mikrofonok, na de igazából azok nem csak álstereók? azaz dualmonók?

meg hát ebben a szeterózásban azt nem értem, hogy mi értelme lenne egy emberi beszédet agy közvetlen bele a mikrofonba szeterósítani? eskü nem értem :(

2014. márc. 2. 10:26
 7/20 anonim ***** válasza:
Továbbra is azt kérném, hogy írd le minden eszköznek a márkáját és a pontos típusát.
2014. márc. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

most ennyit tudtam, a mikrofonon csak ennyi látható.

estére megpróbálom a dobozát előkeríteni, azon van pontos típus.

2014. márc. 2. 11:24
 9/20 anonim ***** válasza:

Nem tudod milyen fényképeződ van? érdekes...

Valamelyik előzőnek: pont az ilyen 3,5-ös sztereó mikrofonbemenetes készülékek szoktak kiadni a jackre 3...5V tápot, mert gyakorlatilag az összes 3,5-ös csatlakozójú mikrofon kondenzátormikrofon. Igen, az asztali PC-k és a laptopok mikrofonbemenete is ad ki tápot.


Nem keverendő össze ez a táp a profi keverők XLR mikrofon-bemeneteire kiadott 48...52V közötti fantom-tápjával, ott a + és - pontra is kiadják a földhöz képest a tápot, viszont a + - közt nincs potenciálkülönbség, ezért lehet gond nélkül fantomtápos mikrofonbemenetre szimmetrikus dinamikus mikrofont dugni.

2014. márc. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

komolyan nem értem ... ha kötözködni jön ide vki, akkor minek válaszol? főleg h többféle készülékről is szó van azaz tök hiába kapok esetleg fix választ erre vagy arra, ha aztán jöhet a másikra vonatkozóan is. tehát engem ez elméletileg érdekelne, hogy mégis mitől függ ...


(egyébként biztos vicces neked, de fogalmam sincs, hol a doboza ezeknek a kütyüknek és magán a készüléken csak a márkanév van feltüntetve, semmi közelebbi típus, akármi ... ez van)


íme egy kép, na ez is jó kérdés, ugyanis a szaküzlet állítólagos szakértőjének sincs fogalma, annál jobbat nem tudott, minthogy vigyem be mindegyik mikrofont és kipróbáljuk


[link]


ide milyet tennétek?


és még annyi, hogy próbáltam én pl számítógéppel is a dinamikus mikrofont de kb meg se nyekkent, csak ha közelről bele ordítottam. úgyh tuti nem mindegy sztem, na csak a kondi esetén meg egy vagon kérdés merül fel (kábelhossz pl)

2014. márc. 3. 08:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!