Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mikrofon? De milyen? Dinamikus...

Mikrofon? De milyen? Dinamikus - kondenzátor? Keverőpultba és pl fényképezőgépbe is mindkettőt betehetem?

Figyelt kérdés

Egyáltalán mi a különbség a kettő között?


Ha van egy külső MIC bemenetes fényképezőgép, abba bármelyiket betehetem?


Akár mindkettőt is egyszerre, és akár keverővel is, csak a végét alakítsam 3,5-es jacknek?



2014. márc. 2. 08:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nem is kell a márka.

A piros jack aljzat mellé rajzolt mikrofon ábra, és a mellé írt "plug in power" szöveg értelmezése nem jelenthet még akkora gondot.


De ha még így sem egyértelmű: a piros jack aljzat a mikrofonbemenet, és ki van rá adva a táp kondenzátormikrofonok számára.


Nem szívesen! Az előző pattogásod miatt, nem kicsit vagy fogalmatlan, és még neked áll feljebb.

Pl ez mi: "és még annyi, hogy próbáltam én pl számítógéppel is a dinamikus mikrofont de kb meg se nyekkent, csak ha közelről bele ordítottam. úgyh tuti nem mindegy sztem, na csak a kondi esetén meg egy vagon kérdés merül fel (kábelhossz pl)" ezt írtad, reagálva rám.

Viszont én sehol nem írtam olyat, hogy a számítógép mikrofon bemenetére lehetne tenni dinamikus mikrofont. Azt írtam, profi keverők fantomtápos XLR bemenetére lehet.

Keverőknél a feeder (tolópoti, amivel az adott csatorna hangerejét állítod) előtt van még egy szabályozható előerősítő, amit a "GAIN" potival állíthatsz, általában rögtön az XLR aljzat mellett van. Olyan széles tartományban tudod állítani az érzékenységet, hogy a dinamikus mikrofonok pár mV jelétől kezdve érzéketlenebb állásban a vonalszintre is jó lesz.


Ha egy dinamikus mikrofont a számítógépre dugtál, nem csoda hogy nem működött:

- kicsi a jelszintje, 2-3 mV, egy kondimikrofonból kijön akár 100-150 mV is.

- mivel a számítógép mikrofonbemenetén is kint van a táp, képzelheted mennyire szeretheti a dinamikus mikrofon tekercse, egyik irányba jó erősen kitéríti és ott tartja a tekercsen átfolyó egyenáram (nem sok, 3-4 mA, de annyi elég), és így, előfeszítve már nem csoda hogy nem akar hangot elektromos jellé alakítani.

Hidd el, így van. Dugd be a jackes dinamikus mikrofonodat egy feülhallgató kimenetbe, és nagyon halkan, de szólni fog...


Nem baj, ha valaki valamihez nem ért, de akkor a tudásszintnek megfelelő arcmérettel kommunikáljon, hosszabb távon kifizetődőbb...

2014. márc. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

de még mindig nem értjük egymást.


kipróbáltuk kondimikrofonnal, és addig jó amíg csak a saját kb 1,5 m-es zsinórja van, na de így semmi értelme mert kb azt veszi amit a saját mikrofon. ha viszont megtoldottam 20 m árnyékolt kábellel, rögtön bezúgott > továbbra se jó a dolog :(

2014. márc. 3. 18:08
 13/20 A kérdező kommentje:

"egy kondimikrofonból kijön akár 100-150 mV is. "


az előbb még 3-5 V-ot írtatok ... most akkor mennyi jön ki belőle?

2014. márc. 5. 08:12
 14/20 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Nagyon úgy tűnik, hogy te csak kötözködni akarsz...

"3,5-ös sztereó mikrofonbemenetes készülékek szoktak kiadni a jackre 3...5V tápot"

"kicsi a jelszintje, 2-3 mV, egy kondimikrofonból kijön akár 100-150 mV is"

Szövegértés?


Továbbra is csak azt tudom mondani, hogy ha szeretnéd, hogy segítsünk, akkor írd le a két mikrofon és a kamera pontos típusát. Ehhez nem kell a doboz, minden készüléken szerepel. Ha nem találod, akkor az is jó, ha megpróbálod lefényképezni...

2014. márc. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

A 3-5 V az a jack aljzatra kliküldött tápfeszültség. Vagyis egyenfeszültség. Pár kiloohmos ellenálláson keresztül küldik, hogy a váltakozófeszültségű hasznos jelet (hangfrekvenciás jel) ne terhelje be az egyen tápon lévő kondenzátor. Az egyen tápfesz azért kell, mert a kondenzátormikrofon kapszulákban nem csak egy mikrofon van, hanem van benne egy FET-es előerősítő is (nem kell bonyolult dologra gondolni, egy darab FET-el megoldják), és ennek van szüksége tápfeszültségre. A hasznos jel, erre a tápfeszültségre "ül rá", a fogadó készülékben leválasztják róla az egyenfeszültségű komponenst, és így erősítik tovább.


Ha brummos, akkor ott más gond van. Ratyi toldókábel, olcsó jack dugóval és jack aljzattal, kontakthibás testelés, bármi.

Nekem más sikerült 10++ méteres kébellel is brumm-mentesen felvenni. Igaz, a készülék akkuról működött. Ugye felvétel közben nem akartad tápegységről járatni, az okozhat ilyen galibákat.

2014. márc. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

nem nem, véletlenül se tápról működtetem, ezt már megtanultam (az más kérdés, h jó lenne a tápot is brumm-mentessé tenni, hogy ne kelljen mindig az akkura figyelni).


Na de csak kísérletképpen bekötöttem 2 db mikrofont a keverőpultba (aminek nincs nincs saját tápja, fantomtápja, semmije!), és ha mindkettő dinamikus, akkor sirályul műkszik, ha viszont az egyik kondi mikrofon, na akkor torz lesz az egész > használhatatlan. De ha 2 db kondi mikrofont kötök a keverőbe, és így viszem a fényképezőgépbe, nos így is egy torz robothang lesz a végeredmény, sőt nem is mindig érteni. De hangsúlyozom, nincs szó semmilyen feszről! Fesz max annyi van ezek szerint, amennyi a fényképezőgép jack aljzatából visszajön a keverőpultba, más nincs sehol.

2014. márc. 6. 07:56
 17/20 anonim ***** válasza:

Feladom.


A kondimikrofonok direkt az ilyen tápot kiadó jack aljzatos készülékekhez valók. Ha bedugod működik.

Nem tudom milyen keverőd van, nem tudom mitől van "robothangja", valamit biztos rosszul csinálsz. Pl. a keverő kimenetét nem kéne rákötni a kamerád jack bemenetére, mert a keverő kimeneti erősítőjét a jack aljzaton lévő tápfesz kiakasztja ("torz robothang")

Ha a keverődön nincs fantomtáp, ne akard szimmetrikus bekötésű kondenzátormikrofonnal használni (a sztereo jackes mikrofonod nem ilyen). A kondenzátormikrofon nem működött a keverőddel, mert táp nélkül nem megy.


És még sorolhatnám...


Mi lenne, ha egyszer végre minden eszközt arra használnál, amire való, és nem ötletelnél hozzáértés nélkül.


Részemről kiszálltam, minden segítségre újabb okoskodó, a probléma megoldásának "keresztbe fekvő" válasz jött. Ha a gondodat meg akarod oldani, az eddigi válaszaimból össze tudod rakni a megoldást.

Ha nem akarod megoldani, de itt akarsz rugózni a gumicsontodon, tedd azt...

2014. márc. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

jó hát lehet durcáskodni, az könnyebb nyilván, mint épeszű gondolatokat írni.


de amúgy mégis van itt némi használható, másrészt nem értem, miért feltételezel bizonyos dolgokat.


"a keverő kimenetét nem kéne rákötni a kamerád jack bemenetére, mert a keverő kimeneti erősítőjét a jack aljzaton lévő tápfesz kiakasztja ("torz robothang")"


--Nos, ok, végre ezt is megtudom így a végén, bár így ez csak féligazság.


"Ha a keverődön nincs fantomtáp, ne akard szimmetrikus bekötésű kondenzátormikrofonnal használni (a sztereo jackes mikrofonod nem ilyen). A kondenzátormikrofon nem működött a keverőddel, mert táp nélkül nem megy."


-- igen, tudom. azért az némi túlzás, hogy táp nélkül ne menne, de oké kb így van. ja és stereo jackes mikrofont már hogy jutna eszembe bedugni egy ilyen keverőbe? nem értelek ... (az különben se stereo egyébként, de ezt most ne részletezzük)


"És még sorolhatnám..."


---oké, sorolhatnád, de ezúttal végre épkézláb dolgokat! és így már jobb is.


"Mi lenne, ha egyszer végre minden eszközt arra használnál, amire való, és nem ötletelnél hozzáértés nélkül."


---- aha értelek. tehát mégis mire való egy mikrofon-bemenet na meg egy mikrofon? aztán meg bocs, de muszáj ötletelgetnem, lévén hogy a műszaki leírásban semmi de semmi semmi semmi semmi nincs a szükséges mikrofonról, és ez már önmagában nagyon durva és felmegháborító, de hát mégis rám marad, hogy akkor kitaláljam, hogy működik. Jó, ez nagyrészt a gyártó hibája, máris nem lenne semmi gond, ha a kezelési útmutatóban lenne legalább 4-5 sor, paraméter a csatlakoztatható mikrofon típusáról. De semmi. Ja és az üzletben a "szaktanácsadó"? Még arról se volt fogalma, hogy mi az a kondenzátor vagy dinamikus mikrofon, és annyi a "szakértése", hogy "de hát nem szoktak ehhez keresni külső mikrofont". Hát itt tartunk. Ezek után kérdem én: csoda, ha az ember fia meg akarja tudni, mégis mi a tökömet csatlakoztasson hozzá és hogyan? Természetesen csak én lehetek a hülye, hát minek akarom tudni? igaz ...

2014. márc. 7. 09:11
 19/20 anonim ***** válasza:

Na idefigyelj barátom, vegyél visszább a stílusodból, mert én már akkor keverőkkel és mikrofonokkal dolgoztam, amikor te apáddal egy nadrágban jártál.

A kioktatásodat kikérem magamnak, és dugd fel magadnak a szarjaidat. Nem segítek többet, nem érdemled meg. Én tényeket írtam, lebutítva az informácikat a te értelmi szintedre. Kib...ttul nem érdekel, hogy szerinted mi hogy van, mert nem úgy van, Én tényeket írtam, és pont. Remélem az előzményeket végigolvasva más sem segít neked.

2014. márc. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

hát de szal nem és nem!

bár tényeket írtál volna ... de hát pont azokat nem találok :(

és egyébként csak úgy mellesleg, ha nem is tetszik a stílusom, annak mi köze van az elektronikai tényekhez? áhh teljesen tipikus magyar hozzáállás :) na sebaj, azóta megoldottam a dolgokat, de persze kb pont az ellenkező módon téve mindent, m int ahogy akár te is leírtad. úgyh mondhatjuk, sokat nem tudtál segíteni, ha egyáltalán volt is ilyen célod-.

2014. márc. 13. 09:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!