Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 30 fokos szórásszögű és 120...

30 fokos szórásszögű és 120 fokos szórásszögű LED reflektorok közti különbség?

Figyelt kérdés

Kisebb méretű templomba melyik lenne alkalmasabb megvilágításra?

(jelenleg hagyományos 150-300 W-os reflektorok látják el a világítást)



2014. márc. 16. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha az a cél, hogy minél nagyobb teültetet világítson meg, akkor a 120-as
2014. márc. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, a hívek feje fölött lenne.

Akkor a 120 fokos a megfelelő?

Szerinted a 30 W-os LED megfelelő (legalább is felér egy 150W-os helyére?)?

2014. márc. 16. 21:11
 3/6 A kérdező kommentje:
Illetve hideg fehéret vagy meleg fehéret szerinted?
2014. márc. 16. 21:12
 4/6 anonim ***** válasza:
Hogy egy templomba mi lenne a jó színű fény, azt nem tudom, de a fördőszobámba hideg fényűt tettem, és egyből olyan lett akár egy műtő. Ráadásul a 30 fokos eléggé éles sugarat szór, míg az ugyanolyan teljesítményű 120 fokos, szórtabbat. Gondolom egy templomba max a papnak kell olvasnia...
2014. márc. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem általános megvilágításra 120 fokosat érdemes használni, persze több darabot különböző helyekre, hogy beterítse a területet egyenletesen, illetve az elérendő célnak megfelelően. Az oltár részhez lehet külön és közelebb is néhány darab. A darabszámot próbálni kellene, hogy hogy is néz ki ott a helyiségben a fény mennyiség.


Esetleg külön kisebb területeket, ahol valamire fel akarjuk hívni a figyelmet, ott helyi megvilágítást lehet használni.


Ja és meleg fényűt kellene mindenképp, mert a hidegehér elrontja a meghitt átszellemült hangulatot.


A működtetéshez a kapcsolókat érdemes úgy csoportosítani, hogy ne kelljen mindig az összeset felkapcsolni. Különböző "hangulatokat" lehessen létre hozni pl. ünnepekkor.


Mondjuk pl: terem, oltár, szobrok, stb.


Te a pap vagy, esetleg a sekrestyés vagy a megbízott villanyszerelő? Tudom, talán kicsit indiszkrét kérdés.

2014. márc. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A megbízott vagyok csak. Köszönöm a válaszokat!
2014. márc. 17. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!