Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Napelemes vakond riasztó...

Nelius kérdése:

Napelemes vakond riasztó elektronikája, hogy működik?

Figyelt kérdés

Az impulzus mikor hangot bocsájtana ki megvan legalább is meg mértem és 1Voltot mér a műszer,de ez sajnos nem elég hogy azt a hangot generálja amit új korában megszoktam, hiába van napon akkor sem megy 1voltnál feljebb. A berregő kis motor az jó, elemmel teszteltem.

Kicseréltem a nyákon a kondikat de semmi, ugyan úgy kis időközönként csak 0,8-1 volt amit ráküldene a kis motorra ami a hangot generálná. Mit kellene kicserélnem, még , hogy működjön legalább 5-6 Volt kellene, akkor szépen hallható hangot ad a kis motor ami a csőben helyezkedik el. Az aksira 1,2V van írva mi az ami azt feltornázza 5-6 voltra a nyákon csak két kondi van 1db 105C, 100µF 16V, a boltban amit kaptam az 105C, 100µF 25V, a másik az 105C, 47µF szintén 16V amire cseréltem az 105C, 47µF 25V ezeken kívül van rajt 3db 3 lábú (1db s8550)és 2db s9014) ezek helyett a boltban s8050 jelűt kaptam azt mondták ezt rakhatom nyugodtan mind a 3 helyére, ez igaz lehet?

+ van még pár ellenállás rajt.

Valaki elmagyarázza, hogy működik ez a dolog, eddig ha elromlott mindig vettem helyette másikat most úgy döntöttem megjavítom ha tudom, de ahhoz a segítségetekre lenne szükségem.



#elektronika #vakondriasztó #nyák #hobbi elektronika. kondi csere
2014. ápr. 7. 11:33
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!