Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vakond elűzésére melyik...

Vakond elűzésére melyik márkájú riasztó, amelyik beválik?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 19. 10:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Konkrétan egyik se,tapasztalat.Obi-ba lehet kapni rá Füstpatront,azzal lehet ellene tenni de az se 100%-os.Max kevesebb lesz a kertbe.. Ha kertbe kell.
2010. ápr. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Füstpatront már próbáltam.

Az a gáz, hogy a telek kb 1000 nm-es. A füstpatron ugyan működik, de csak akkor, amikor már feltúrta a kertet a vakond. Mert ugye a túrásba kell helyezni. Másrészről meg drága. Amit én vettem 5db 1150 Ft. És nekem az egész telekre kell vagy 20-25 db, hogy egy idényt kihúzzak. Ezért lenne jó az elemes riasztó, mert azt csak egyszer kell megvenni. De félek, hogy vannak szarok, ezért szeretném tudni, hogy melyik az, amelyik tényleg beválik.

2010. ápr. 19. 12:10
 3/23 anonim ***** válasza:
Egyik sem és ezzel nem akarlak elkeseríteni. Hajnalban türelmesen állsz a túrások mellett és kilesed, ez az egyetlen módszer.
2010. ápr. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Hát pedig elkeserítesz. Mivel mint mondottam: 1000 négyzetméter a kert. Mire odaérnék az egyik lyukhoz, már eltűnne. Másrészt meg nálam szerintem nem egy vakond szokott lenni, hanem egész generációk. Gondolom ezt abból, hogy volt olyan, hogy elmentem otthonrtól egy órára, mire visszaértem volt vagy 5 túrás. És akkorák, mint egy focilabda. A füvem meg már tök ronda, mert ahol kijön a vakesz, ott már nem nő tovább a fű.:(
2010. ápr. 19. 15:40
 5/23 anonim ***** válasza:

Wartburg.

A kétütemű. Teletankolod 1:20-as keverékkel, majd egy vatagabb slag egyik végét a kipufogóra húzod, a másik végét bedugod a túrásba. Eztán beindítod a Wartburgot, és jó másfél-két órán át közepes fordulatszámon pöfögteted.

2010. ápr. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Ugyan ez volt nálam, mindent kipróbáltunk; üveget félig beásni, szélhajtásos krepegőt, átégett étolajat a lyukba ... stb., de ami bevált az a kapa meg amikor nem lehetsz ott engedd be a kertbe a kutyákat. Ez akkor jó, ha még nincs semmi beültetve, de a hatásfok majdnem 100%. A kertkapuba szoktak rakni a kutyák aztán 5-6 vakondot sorba...
2010. ápr. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Van ugyan két kutyám, de akkor cseberből vederbe kerülök nem? Hiszen akkor a kutyák túrnak majd lyukakat és sokkal nagyobbakat, mint a vakondok (hm...vakondokok...vakondokokokok:) )

Meg ugye gondolom, ha el is fognak egy két vakondokokokokat, akkor is jönnek helyette újabb vakondokokokokok.

2010. ápr. 20. 09:50
 8/23 A kérdező kommentje:

Igazából ilyen válaszokat reméltem, hogy:

"T. kérdező. nekem xyz fajta riasztóm van és szuperül működik"

Vagy ilyet: "Az xxx típusút ne vedd meg, mert az szar, de az yyyy az remek"

Nincs itt senki, akinek tényleg működik? Ha meg nincs, akkor ez elég jó ok lenne arra, hogy a fogyasztóvédelmet, meg a GVH-t értesítsük a kereskedelmi forgalomban (nem olcsón) kapható vakondriasztók hatástalanságáról.

2010. ápr. 20. 09:54
 9/23 anonim ***** válasza:

Pontosan ez az, hogy a vakond(a)(okok)-riasztó hatásfokát szinte lehetetlen lemérni. Ennyi erővel eladok neked medveriasztót is, s ha például Nyíregyháza vagy Budapest belvárosában mégis előjön a medve, akkor abban az egy esetben visszaadom a pénzedet az egy riasztóér, viszont közben másoknak eladtam százezret.


A kutya nem szokott normál esetben csak úgy ok nélkül túrni (nem vaddisznó). Ha, akkor azért mert ott az ürge, vagy a "vaki" (hogy ne kelljen ...okokokokok). Írtam, de lehet nem figyelted, hogy legjobb ha még nincs ültetve semmi. Ha olyankor akár lyukat is kaparna a kuty, hát te bekaparod majd és ültetsz oda sárgarépát.

2010. ápr. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy nem veteményt szeretnék oda, hanem csak füvet, meg egy két objektumot ide-oda. Ilyen szép parkosított jellegűre tervezem. Ahol semmilyen körülmények között nem mutat jól egy vakesz-túrás. Arról nem is beszélve, hogy ha néha átjön hozzám az unokaöcsém és kimegyünk focizni, kitörjük a bokánkat a felpuhított talajon. Rohadt vakondokokokok. Érdekes, a Holdon már jártunk 50 éve, a Mars a köv. cél, meg mindenféle at9omkísérletek, meg génnsebészet az megy, de a vakondot távoltartani, az meghaladja az emberiség értelmi képességét. Egy ismerősöm meg így járt: zsebkendőnyi füves részről kiűzte a vakeszokat, erre megjelentek a lótetűk. Asszem lebetonozom mind az 1000 négyzetmétert. Az lesz a legjobb:)
2010. ápr. 20. 10:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!