Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan kell zippelni vagy mas...

Kiki11 kérdése:

Hogyan kell zippelni vagy mas neven tomoriteni? Fel kell toltsek egy failt amit tomoritenem kell mert meghaladja az a megszabot meretet.

Figyelt kérdés
Nem tudom ha jol mondtam de amugy a gepem angolul ir mindent. NE szidjatok mert nem vagyok zsenigyerek:P. koszi Es varom a rendes valaszokat :D
2014. ápr. 12. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem mindent lehet tömöríteni, pl az eleve tömörített dolgok belerakhatók egy csomagba pl mp3 vagy jpg képek, de nem lesz sokkal kisebb a méretük. Tömöríteni veszteségmentes dolgokat lehet, olyan fájlokat amiben sok a plusz információ, ide tartoznak a különféle indítható fájlok, szöveges dokumentumok stb.

Két lehetőséged van:

-Ha van total commander a gépeden, jobbklikkel kijelölöd a fájlokat és felül a sárga kockába mutató piros nyilas ikonra kattintasz, ezzel betömöríti a kielölt fájlokat zip-be vagy amibe kiválasztod

-Ha nincs TC akkor le kell töltened egy tömörítőt. Ingyenes a 7zip, apró, egyszerű. Windows Intézőben kijelölöd a fájlokat, jobbjlikk 7zip->tömörítés

2014. ápr. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Tengor ***** válasza:
51%
Az sem mindegy, hogy mit akarsz tömöríteni. Egy TXT-t van értelme tömöríteni, míg egy JPG v. MP3 eleve tömörített, annak a mérete a tömörítés hatására még nőhet is.
2014. ápr. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tengor ***** válasza:

Ne privátba!

JPEG tömörítésével nem lesz kisebb a fájlméret. Az egyedüli, amit elérsz, hogy mondjuk 1 zip-ed lesz és nem 30 JPEG fájlod.

Eressz rá egy kép tömörítőt, amitől a kép minősége valamelyest romlik és csökken a felbontása is és persze kisebb lesz!

2014. ápr. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2-es. Nem most kezdtem hangtechnikával foglalkozni. Ugyan áruld már el, hogy az MP3 esetében, ami egy veszteséges (!) tömörítés hogy a levesbe fog a hangminőség javulni az eredetihez képest?!!!
2014. ápr. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tengor ***** válasza:
Nem írtam javulást. Azt írtam, hogy nőni fog a tömörített méret az MP3-hoz képest, mert az MP3-mérete nem fog csökkenni, csak hozzárakódik némi plusz infó a tömörítésről.
2014. ápr. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor visszavonom! :D
2014. ápr. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!