Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Viccnek tartom, hogy a közvetl...

Viccnek tartom, hogy a közvetlen munkatársaim bére 25-30e ft-tal meghaladja az enyémet (azonos munkakör, de pl én több pozicióba is dolgozom) Mit tegyek, hogy kérjek béremelést?

Figyelt kérdés
Technikusként dolgozom,de az a meglátásom,hogy megrekedtem a kezdőként kapott szinten...ismerem a képességeimet,nem földtől elrugaszkodott igényeim vannak.

2014. jan. 19. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
a képesítésetek a többiekével azonos? milyen régóta vagy a cégnél? lehet általános dolog,hogy csak x év múlva emelnek a fizetéseden
2014. jan. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
kb.azonos ideje 8év de én 1.5évet más üzemrésznél dolgoztam.Azonos a végzettségünk.
2014. jan. 19. 14:41
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

Akkor elmondok egy érdekes esetet, mert egy jó barátom értékesítőként helyezkedett el egy nagy amerikai elektronikai cégnél. Megkérdezték a bérigényét, és ő úgy volt vele, hogy az előző bérénél kicsit többet mond.

Előző helyen 280.000 Ft körül kapott, ezért az új helyen mondott egy 300-320 e Ft körüli összeget. Az interjúztató szeme meg sem rebbent, minden okés volt, fel is vették, a 320.000 Ft-ot meg is kapta. Kb 1 éve dolgozott ott mikor megtudta, hogy egy később odakerült kollégája, megkapja a 400.000 Ft-ot, pedig ugyanazt csinálja.

Annyit múlott a dolog, hogy az a srác az interjún bemerte mondani a 400 e ft. Ergo jobban ismerte a piaci helyzetet, jobban tudta, hogy mennyit lehet elkérni a szakmai tudásáért.


Nem tett semmit, csak abban bízik, hogy lesz valami változás.

2014. jan. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hát én teszek mert időpontom van és diplomatikusan béremelést fogok kérni....valahogy kerülve,hogy tudom ki mit keres
2014. jan. 19. 14:43
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Önszántából nem fog a főnököd fizetés emelést adni még akkor sem ha járna, ezzel nagy pénzeket spórolnak meg.

De ha tudod hogy jár neked és megfelelően elő is tudod adni akkor meg fogja adni.


Nálunk 30% eltérések is vannak a fizetések között és csak annyi a különbség hogy valaki tisztában van vele hogy a munkájáért többet is hajlandóak fizetni, míg mások alulértékelik magukat.

2014. jan. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
28%

Csak akkor fogod megkapni az emelést, ha van "tárgyalási alapod"

Ha szimplán odamész, hogy több pénzre van szükséged, akkor nem valószínű, hogy elérsz valamit (persze kivételek mindig lehetnek).


Ellenben ha van egy másik munkalehetőséged magasabb keresettel, akkor már nyugodtan mondhatod, hogy ez a szitu!


Ha ez nincs meg, nem mondhatod, hogy ha nem kapod meg a pénzt, kilépsz, mert hova mennél? És ezt a főnököd is tudja! :(


Egyébként meg ahogy már írták, amikor odamentél, megegyeztél a béredről, tehát elfogadtad.

Ahhoz meg senkinek semmi köze, hogy más mennyit keres!

Ez csak egy rossz magyar szokás!

2014. jan. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem volt annó tárgyalási alapom....azt monták ennyit tudnak adni ez van.Pályakezdőként mit mondhattam volna?
2014. jan. 19. 15:15
 8/9 anonim ***** válasza:
58%

Így jártál. A munkáltató akkor jár jobban ha minél kevesebbet kell bérbe kifizetnie. Az ő érdeke a vállalat érdeke, nem a dolgozóé.


Az én anyám egy hirdetési újságnál dolgzik kb 6 éve. Idő közben teljesen leépült a cég mert már csak az öregek vesznek újságot. Összesen 3-an maradtak irodai dolgozóként és anyám adatrögzítőből irodavezetővé lépett elő, míg másik két koleganője akik régebb óta ott vannak, még mindig csak adatrögzítéssel foglalkoznak de a nettó fizetésük mindkettejüknek 100.000 fölött van és anyám azóta is minimálbérért dolgozik.


A főnök nyilván nem fogja anyámat megkérdezni hogy édeske nem szeretnél így 6 év elteltével valamiféle béremelést?

Az elődje egyébként több százezret keresett.


Ha nincs valami pótolhatatlan képességed akkor nem biztos hogy jó ötlet a nyáladat verni sem a kollégáid sem a főnök előtt mert könnyen munkanélkülivé válhatsz.

2014. jan. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
gyógyszeriparban dolgozom azért ez nem ugyanaz és elég komoly munkát végzek
2014. jan. 19. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!