Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elromlott a hangrendszerem és...

Elromlott a hangrendszerem és most nincs egyebem csak egy pár hangszóróm és szükségem lenne hangra, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Van csatlakozom ami a számítógép alaplapos hangkártyájába jár és ha rákötném a két végét a hangszóróra akkor megölné a hangkártyát vagy az alaplapot? Ugye semmi erősítő, táp nélkül lenne hozzákötve a hangszóró.


vagy, hogyan lehetne megoldani?


2014. máj. 22. 15:59
 1/6 A kérdező kommentje:
és biztos választ szeretnék, mert 250 ezerből raktam össze a gépet és nem akarom, hogy megomoljon.
2014. máj. 22. 16:01
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha nem aktívrendszerű(ugye?) hangszórók akkor mindenképp kell erősítő a meghajtásához.

2014. máj. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem, passzív hangszórók, de működnek egy alaphangon, összekötöttem a telefonommal, és csendesen működött, ami épp elég, de nem tudom okozna-e valami hibát a gépembe.
2014. máj. 22. 16:40
 4/6 anonim ***** válasza:
én régen úgy oldottam meg, hogy kerítettem egy régi, gagyi, műanyag, akármilyen aktív számítógéphangfalat amin van fejhallgató kimenet (fontos hogy aktív legyen, azaz be kelljen dugni konnektorba.)és ide dugtam be a jack dugóra kötött hangfalaimat. így a műanyag sz*r nem szólt, ellenben erősített annyit hogy a rendes hangfalak egész jó hangerőn szóljanak. de ha volt 250ezred gépre akkor az már olyan hogy szégyen lenne ilyen sz*rt rákötni :D helyedben vennék egy 2.1-et akár használtan is párezer forintért.
2014. máj. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, ha negyed milliót költesz PC-re, olyan nehéz lenne kispórolni, vagy hozzátenni azt az 5-10 eft-ot egy új hangfalhoz? :D Ne spóroljunk már ennyire a fülünkön, az emberi test legérzékenyebb műszere a fül. :)

Viszont igen, tönkreteheted vele a hangkártyát. Mivel egy erősítő bemeneti ellenállása több 100 ohm, akár kilo ohm is lehet, a hangszóródé meg 4-8 ohm között mozog, könnyen túlterhelheted vele a kimenetet. Ez olyan mint ha egy 8 ohmos erősítőt leterhelnél egy 0,25-0,5 ohmos hangszóróval. Tuti hogy nagy kivezérlésnél vagy a védelem tilt le, vagy elfüstöl a meghajtó fokozat.

2014. máj. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ok, megvárom amíg hoznak újat:) megrendeltem már egyet, 2 ezer forintba került:D
2014. máj. 23. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!