Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért van óriási szikra a...

Miért van óriási szikra a csatlakoztatáskor?

Figyelt kérdés

Egy quadcoptert szeretnénk építeni , a váz és az összes csatlakoztatás(helyesen) készen vannak. Az aksi egy Zippy 5000 mAh-s 14.8 voltos aksi, és ehhez 4 db Multistar Turnigy 570Kv motor van közve esc-ken keresztül. az aksi és a motorok között van egy elosztó és egy APM power module. Amikor összedugom az aksi és a power module EC5-ös csatlakozóit akkor óriási szikra és szenesednek a csatlakozók. Más reakció nincs.Próbáltam feszültséget mérni a pm túloldalán akkor a multiméter 2 mérőtüskéje őrülten felforrósodik .A fázisok is jól vannak bekötve.

Mi lehet a hiba?



#hiba #elektromos #rc. akkumulátor
2014. máj. 23. 19:18
 1/7 anonim ***** válasza:

A tüske csak akkor forrósodik, ha áram megy át rajta, nem is kevés.

Voltmérő állásban gyakorlatilag nem folyik áram. Akkor hova és mennyi folyik?

Ez akkor lehetséges, ha az árammérő dugaljba vannak dugva a mérőzsinórok dugaszai és kb. rövidzárt képvisel...

2014. máj. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hibásan írtam. áramerősséget mértünk a multiméterrel. ezzel csak azt próbáltuk igazolni hogy az elosztó és az aksi között nincs rövidzárlat ami okozhatná a szikrázást
2014. máj. 23. 19:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha rádugtad árammérő állásban, akkor nem csoda hogy forrósodik... gyakorlatilag zárlatot csináltál, örülj hogy nem füstölt le a multiméter mérősöntje.
2014. máj. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
ampert mérni multiméterrel csak sorosan kötve!!
2014. máj. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elnézést, de nem értem, amit írsz.

Egyenáramú rendszernél mit keresnek fázisok?

Nem "látom" leírásod alapján a kapcsolást, és nem értem, hogy nem lehet rájönni, hova folyik 10-20A-t jelentősen

áram.

2014. máj. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Akkumulátor ->power module->4 ágú elektromos elosztó(tcsatlakozó)-> 4 esc->4motor

Az esc-kből vezérlő kábel az amp 2.6 ős vezérlő modulba, ahova a a power moduléből is fut egy feszültségmérő kábel az amp-be.

2014. máj. 23. 23:03
 7/7 anonim ***** válasza:

"Akkumulátor ->power module->4 ágú elektromos elosztó(tcsatlakozó)-> 4 esc->4motor "

Összedugom az akkuzmulátort a power modullal. (Semmi további nincs csatlakozva)

Ha szikrázik szenesedik, akkor rosszPowerModul, innen kezdve, nincs értelme bármit tovább csatlakoztatni.

2014. máj. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!