Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha a hálózati 230 voltot...

Ha a hálózati 230 voltot ellenállásokkal leosztom pár voltra, és átalakítom egyenáramra, az fog tudni működtetni kisfeszültségű kapcsolást (pl. multivibrátor), vagy tönkremenne az áramkör?

Figyelt kérdés

2014. máj. 24. 13:48
1 2 3 4 5 6
 1/51 Tengor ***** válasza:
40%
Szerezz be egy trafót, ami a megfelelő egyenfeszültséget állítja elő!
2014. máj. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
A trafó az csak váltakozófeszültséget transzformál, utána még egyenirányítani kell. Annyiban igaza van az előzőnek, hogy egy transzformátor leválasztja az általad épített kapcsolást a hálózatról, egy sima ellenállásosztó nem. És ha csak az egyik ágba raknád az osztót, akkor mág simán meg is vághat, egyenáramú szempontból hiába nevezted ki a negatívot "föld"-nek, attól azon még 20 milliszekundumonként fázis lesz.
2014. máj. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:

Ha meg akarsz halni nyugodtan tákolj ellenállásból...

Még induktív feszültség osztót se ajánlanék ennyire képzetlen embernek használni.

Szerezz leválasztó trafót.

2014. máj. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 Tengor ***** válasza:
Bocsánat, adapterre gondoltam!
2014. máj. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:

"És ha csak az egyik ágba raknád az osztót, akkor mág simán meg is vághat"


Ezt a részét most nem nagyon értettem.

Egyébként meg transzformátort nem nagyon tudok sem csinálni, és nem is akarok alkalmazni. Mivel csak feszültséget szeretnék osztani annyira, hogy a kisfeszültségű áramkör működjön és ne füstöljenek el benne a kis teljesítményre/feszültségre tervezett kondenzátorok/félvezetők/ellenállások, ezért szeretném az egészet passzív, vagy max. még félvezetőket használva megoldani.

De transzformátorom most nincs.


Ha sok a teljesítményveszteség, az sem gond, nem használnám úgyse olyan sokáig, hogy jelentősen megterhelje a villanyszámlát.



Esetleg majd valamelyikőtökkel felvehetem a problémával a kapcsolatot privátban? Most megpróbálom lerajzolni, hogy mire is gondoltam, ha készen vagyok, akkor majd feltöltöm ide!

2014. máj. 24. 14:25
 6/51 A kérdező kommentje:

"Ha meg akarsz halni nyugodtan tákolj ellenállásból...

Még induktív feszültség osztót se ajánlanék ennyire képzetlen embernek használni."


Valóban nem vagyok képzett, mert most kezdtem. Mindenkinek ~ a nulláról kellett kezdenie, az elektrotechnika senkinek sem veleszületett ösztön/reflex.

Nem szeretem, ha ezt a fejemre olvassák.


És nyílván nem csupasz rézdrótokkal kötögetnék, ahhol tudnék, ott szigetelnék, és nem utolsó sorban én sem áram alatt kívánom az egészet összedrótozgatni.

2014. máj. 24. 14:31
 7/51 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy az egészet nem érted.


Gondolkodjál már, ha a konnektorból (aminek a túlvégén paks, vagy a tisza II-es erőmű van) te ellenállással osztod le a feszültséget, minden fém pont ami az osztás előtt van életveszélyes, mert közvetlen a 230\50Hz\-es hálózati feszültséget csatolja ki.

Tehát az osztód két vége barkóba szerűen felvillanyoz, attól függően melyiket sikerült a fázisra tenni.


Meg alapból...mire méretezed az ellenállásokat? Mekkora értékeket teszel be? Ha túl nagyok, nem tudsz róla áramot levenni, ha túl kicsit rövidre zárod a 230-at, az meg aztán lesz vicces(csak nem neked, mert apád agyonver érte)


Másik, kezdjük ott, hogy egy ilyen eljárásnál józan ész szerint előbb egyenirűnyítunk, aztán osztunk...

De szerintem ebbe bele se kezdj. Szerezz egy traft. Használt adapterből bontasz 500Ft-ba kerül és még életben is maradsz,ha nem vagy nagyon gyökér.

2014. máj. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:

"ha túl kicsit rövidre zárod a 230-at, az meg aztán lesz vicces(csak nem neked, mert apád agyonver érte)"


A biztositék tán nem azért van ott a falon, hogy az ilyet kivédje?!


Vagy akkor nem értem : egy zárlatos lámpánál bezzeg 2 perc alatt vissza lehet kapcsolni az áramot a főelosztónál, de ha én okozok zárlatot, akkor már világvége van?!


De legalább leírtad, hogy először kell egyenirányítani, ezt köszönöm, nem tudtam.



Amúgy meg az, hogy meghalok vagy sem, az az én dolgom.

És nehogy már megint a halálról kezdjünk el filozofálni! :( Nem ez volt a kérdés.

2014. máj. 24. 14:45
 9/51 anonim ***** válasza:

"A biztositék tán nem azért van ott a falon, hogy az ilyet kivédje?! "


Pl a 10Amperes? neked régen rossz ha már az vágódik le.

"

Vagy akkor nem értem : egy zárlatos lámpánál bezzeg 2 perc alatt vissza lehet kapcsolni az áramot a főelosztónál, de ha én okozok zárlatot, akkor már világvége van?! "


Nem, nem világvége van, csak az életednek van vége.


Nem akarlak megbántani, de az egy dolog, hogy nem értesz hozzá, de ha kérnek a jóra olyanok, akik tudják, hogy marhaságot csinálnál, legalább ne akaratoskodnál tovább.

Elég buta húzás amit kitaláltál.


"Amúgy meg az, hogy meghalok vagy sem, az az én dolgom. "


Jó, akkor tégy ahogy jónak látod!

Lehet segíteni a természetes szelekciónak, ha már nincs bent autorun-ban.

2014. máj. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:

Ja csak hogy legalább ezt tudd:

A villanykörte miatt leverődő biztosítót azért tudod visszakapcsolni, mert a peak áram elégeti az izzó szálat, aminek következtében ugye megszakad az addig zárlatos áramkör.

Esetedben ha lemegy a biztosító, azt jelenti, hogy te elégtél...


Ha van életvédelmi megszakítótok, még az is életbiztosítás, mert simán meghalhatsz 30mA-áramtól is ha rosszkor kapja el a szívedet.

2014. máj. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!