Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék 100μFarad...

Hogyan tudnék 100μFarad és 1milliFarad közötti kondenzátort csinálni alufóliából és más otthoni anyagokból házilag?

Figyelt kérdés

Már két híradástechnikai boltot végigjártam, de csak pikoFarad nagyságrendben voltak kondenzátoraik. Netről rendelni meg nem szeretnék.

Viszont szükségem lenne 4-5 db legalább 100 μFarad nagyságrendű kondikra. Ha pár mikroFarad-al pontatlanok lennének, nem lenne gond, és az se lenne baj, ha kicsit nagyok lennének - pl. nagyobb, mint egy ilyen értékű gyári kondi, de azért ne legyen sokkal nagyobb, mint mondjuk egy tábla csoki (most ez jutott eszembe).


Sajnos multiméterem nincsen, úgyhogy ehhez a tartományhoz kérem pontos paramétereket írjon, akinek van ötlete, hogyan lehetne ekkora kapacitású kondikat otthonilag elkészíteni.


Előre is köszönöm!



2014. jún. 23. 14:12
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
És egyáltalán nem kell nagyfeszültségű legyen, elég, ha olyan 9-12 voltot kibír. De még talán az is, ha 5-6 V-ot.
2014. jún. 23. 14:39
 2/19 anonim ***** válasza:

Öööö, sehogyan. Itt nem csoki, hanem minimum bőröndnyi, de lehet, hogy kamion méretű lenne a végeredmény. Teljesen abszurd az elképzelésed.

Mire kellene? Elektrolit nem jó?

2014. jún. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

"Elektrolit nem jó"


Jónak jó, ha otthonilag elkészíthető, és leírod, hogy hogyan kell.


Híradástechnikai boltban itt a városban nem fogok kapni 100 pikos-nál nagyobbat, azt már megmondták mind a két helyen, ami itt van. Még ráadásul hülyének is néztek, hogy mit képzelek, hogy 10nanoFarad-os kondikat akarnék.... és akkor még nem tartunk a kérdezett 100 mikro-snál.


És hogy mihez kellene... idővel elég sok mindenre : négyszögjel-/órajel-generátor, frekvenciaszorzó.... vagy >MOST< éppen bistabil multivibrátor, + egy feszültségidőzítő (olyan, ami pár tizedmásodperces késleltetéssel engedi át a feszültséget).


Szóval úgy általánosságban, én az áramkörök nagy többségénél - már amik nekem vannak - ott nanos és mikros tartományokban vannak kondik, min. 1-2, ami ezekben a tartományokban van.


Úgyhogy nem értem, miért kell hülyének nézni az embert, ha 10-100 mikroFarad-os tartományban lenne szüksége kondikra, amikor már az astabil multivibrátorhoz is tudtommal min. 1-5 mikrós kondik kellenek, elég magas ellenállásértékek mellett is.

2014. jún. 23. 17:02
 4/19 A kérdező kommentje:

Oké, értem, hogy spéci technika kell már a 100n-es tartományhoz is, de ha több 10 Farad-os kondikat is tudnak már csinálni, akkor miért olyan nagy kunszt a mikroFarad-os kondik beszerzése egy átlagembernek.

Hozzátenném, hogy itthon.

Külföldről rendelni nem fogok tudni, >mert< nem értek hozzá, nem tudom, hogyan megy.


Tápegységekhez, áramátalakítókhoz, autóhifikhez, és még annál gyakoribb helyeken is használnak, úgyhogy tényleg nem értem : gondolnám, legalább olyan keresett komponensről van szó, mint mondjuk a 10KOhm-os ellenállások. Dehát akkor meg miért csak rendelni lehet. (még egyszer mondom, rendelni nem tudok, így nem fogok)

2014. jún. 23. 17:10
 5/19 anonim ***** válasza:

Akkor nem kell neked semmi extrém. Az elko filléres holmi, kilószámra van egy alkatrészboltban. Egyszerűen nem a megfelelő helyen kerested vagy nem jót kértél.

Vagy felkeresed a legközelebbi szaküzletet, vagy rendelsz, amelyik jobban tetszik.

Itt például egy 100 μF-os 25 Voltos 17 forint. Egy otthoni kisüzem kiépítése sokára térülne meg.(pár száz év...:)

[link]

2014. jún. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

[link]


Ez is egy megbízható webshop, és elég olcsó a szállítás. Persze így egyszerre csak nagyobb mennyiséget érdemes venni, de egy-egy projekthez könnyen összejönnek a dolgok :)

2014. jún. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Istenem, hányszor mondjam, hogy NEM VOLT TAPASZTALATOM MÉG ONLINE RENDELÉSBEN, nem fogom tudni, hogyan kell, nincs rá kompetenciám.

Szüleim meg nem fognak benne segíteni, mert minthogy ők már egy másik szakra terveznek, nem érdekük, hogy tudjak tanulni és gyakorolni ebben a tudományban. Viszont pont annyit adnak, amennyiből el tudják hitetni, hogy nekem nincs tehetségem hozzá, meg én vagyok a hülye (pl. rossz gépek, amiket csak szétszerelni tudok, megjavítani meg honnét tudnám, tán majd megcsókol a múzsa és akkor varázsszóra összeáll minden)


Tehát ezek szerint a híradástechnikai bolt eladója csak az "ELKÓT" érti, a kondenzátor alatt meg csak az a naracssárga pikos vackot tudja adni.

3× elmondtam, hogy csak egy >>sima kondenzátort<< szeretnék, 100 nanoFarad-os kapacitással. És a végén még pont Ő idegeskedett, hogy 1-től 100 PIKOig van - úgy mondta, mintha csak ilyen kondik léteznének -, válasszak.


Most komolyan én lennék a hülye?



Szóval biztos nem tudnék, akkor ilyen >ELEKTROLIT< kondenzátort csinálni otthonilag mikrofarad-os tartományban? Ha 17 forint, akkor gondolom nem kell hozzá olyan spéci technika.

Ha nem sokezer-forint egy ilyet otthon elkészíteni, akkor légy szíves írjátok le a menetét, kérlek szépen!!!


Előre is köszönöm.

2014. jún. 23. 20:31
 8/19 anonim ***** válasza:

"Most komolyan én lennék a hülye? "


A kérdés költői, vagy megválaszolandó?

2014. jún. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Ne, neeee.... NE WEBSHOPOT!!!! Ááááááá!!!!

Nem tudok Webshopingolni!!!! Ennyi. Nincs rá módom az ilyen ügyeket elintézni, nincs rá kompetenciám.

2014. jún. 23. 20:40
 10/19 A kérdező kommentje:

"A kérdés költői, vagy megválaszolandó?"


Akkor szépen menjél el Veszprémbe és járd végig, amit én. Aztán utána hülyézz le.


Persze, nagyon könnyű így távolról lehülyézni meg nem hinni el, hogy talán az eladó bonyolította túl a dolgokat én nem értette, hogy csak sima kondenzátort szeretnék... kicsivel nagyobb tartományban.


Ugyanígy képzeld, akkor meg ÉN NEM FOGOM ELHINNI, hogy neked meg egyszer nem volt olyan, hogy nem tudtak adni egy eléggé gyakori áramköri elemet : HISZEM HA LÁTOM.


Ugyanemiatt a "hiszem ha látom" effektus miatt vádolsz engem.

Elvégre én lehetek hülye, az eladó az sérthetetlen.

2014. jún. 23. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!