Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék 100μFarad...

Hogyan tudnék 100μFarad és 1milliFarad közötti kondenzátort csinálni alufóliából és más otthoni anyagokból házilag?

Figyelt kérdés

Már két híradástechnikai boltot végigjártam, de csak pikoFarad nagyságrendben voltak kondenzátoraik. Netről rendelni meg nem szeretnék.

Viszont szükségem lenne 4-5 db legalább 100 μFarad nagyságrendű kondikra. Ha pár mikroFarad-al pontatlanok lennének, nem lenne gond, és az se lenne baj, ha kicsit nagyok lennének - pl. nagyobb, mint egy ilyen értékű gyári kondi, de azért ne legyen sokkal nagyobb, mint mondjuk egy tábla csoki (most ez jutott eszembe).


Sajnos multiméterem nincsen, úgyhogy ehhez a tartományhoz kérem pontos paramétereket írjon, akinek van ötlete, hogyan lehetne ekkora kapacitású kondikat otthonilag elkészíteni.


Előre is köszönöm!



2014. jún. 23. 14:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Itt nézted? Remélem megvan még.


[link]

2014. jún. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Kérlek, ez volt a második, amit megjártam.

Pont itt volt az, amikor nagyon nem akarta megérteni az eladó, hogy nano/miko tartomány az úgy kb. mi akar lenni.


Nem azt mondom, hogy ő lett volna a hülye, lehet, félreértett valamit, lehet, egyáltalán nem volt neki, lehet, mind a kettő.


Egyébként meg itt ajándékot is kaptam, ráadásul ahogy néztem 3×-or akkora tételben, mint amekkorát végül a saját pénzemen elvittem, úgyhogy ott végül is jól jártam, úgyhogy aki nem kondikat akar venni, annak ezt a boltot tudom ajánlani ;)


----------------------------------------------------


A trolkodóknak meg a "jutalom" kiosztva. ;)

2014. jún. 23. 22:17
 13/19 anonim ***** válasza:
Ha a városban sehol sem találsz akkor kérj ismerőstől(ha otthon van még jobb)kidobásra szánt elektronikai eszközöket:tv,rádió,pc-s tápegység stb. Ezekben biztos találsz ilyen kondikat.
2014. jún. 24. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Az első válaszolóknak, és akik azt mondták, hogy sehogy sem lehet, és abszurd az elképzelésem:


http://www.youtube.com/watch?v=lmVVdV8wuB0


Igaz, hogy az angol tudásom kívánnivalót hagy maga után, de itt külön feltünteti a videóban, hogy az általa készített befőttesüveg-méretű kondenzátor 4 milliFarad-os. Ami pedig a kérdésembe már bőven beleférne.


Én egy szóval nem írtam, hogy nem lehet elektrolitkondenzátor a kondenzátor. És tudomásom szerint az elkó ugyanúgy kondenzátor.


Szóval a kérdés a videóban látottak alapján a kérdés megválaszolható... csak nálam épp az a gond, hogy németet tanultam, és nem angolt, úgyhogy sajna nem sokat értettem a magyarázatokból.



Amúgy azótta lett elektrolit kondi Veszprémben, csak furcsamód az eladó csak az "elkó"-t érti meg.

Na nem gond, annyi baj legyen, azért az egy jó kis bolt.

2014. jún. 28. 14:55
 15/19 anonim ***** válasza:

"560 microfarads"


Ez van a videó aláírásában. Szóval nem túl combos a kapacitása, és óriási a mérete. A lényeg, hogy kapsz helyben elkót.


Viszont érdemes lenne megtanulnod neten vásárolni. Erre talán kezdésképp nagyon jó a Hestore. Ott pikk-pakk pontba tudod rendelni az alkatrészeket, ami gyakorlatilag azt jelenti, hogy rendelés után pár nappal bemész a legközelebbi pikk-pakk pontba, kifizeted, és megkapod a csomagot. Nem kell hozzá bankszámla, elég ha van készpénzed. Én pl rendszeresen így vásárolok, mert mikor a futár jönne, sosem vagyok otthon, az OMW-s pikk-pakk este 11-ig van nyitva.

2014. jún. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Utolsonak:


Azt lattam, hogy Veszpremben vannak pikk-pakk szekrenyek, viszont Veszpremben csak ideiglenesen voltam kollegista, es tegnap elott szereltem le (akkor probalkoztam meg utoljara, es akkor szerencsere kaptam 100 mikros kondit.

Most Pecsett vagyok, es ott nincsenek pikk-pakk szekrenyek. Bankkartyam egyebkent van, de azt csak TESCO-s vasarlasokhoz kaptam, ugyhogy tobbet nem is tudok (direkt, hogy veletlenul se bocsatkozzak olyan hobbyeszkozok netes megvasarlasaba, ami a szuleimnek nem tetszene).


Egyebkent meg azert is lenne jo, ha otthoni dolgokbol tudnam legalabb a kondenzatorokat, ellenallasokat es a kisfesz. elemeket osszeeszkabalni, mert akkor jobban tudnam otthon nepszerusiteni az elektrotechnikat, latnak a szuleim, hogy itt nem nanotechnologias cuccokba akarok belekontarkodni, hanem alap szinten joval egyszerubb dolgokrol van szo (ugy ertve, hogy ok latnak egy tranzisztort, meg latnak egy intel processzort, es a ketto nekik egyre megy, de ugy, hogy a tranzisztor szamukra ugyanakkora mernoki teljesitmeny, mint a cpu, gondolom ertitek)


A videora raterve, ott valahol a 3/4.-enel sarga betukkel irta, hogy 4 millifarad. De magabol a szovegelesbol csak cimszavakat ertek. Ezert sem tudom, hogy megprobalkozzak-e pusztan a latvany alapjan megcsinalni egy ilyet. A desztillalt vizet leszamitva egyebkent minden megvan hozza : szodabikarbona, aluminium, itatos papir, uveg...


Na, majd meg gondolkozom rajta...

2014. jún. 28. 18:17
 17/19 anonim ***** válasza:

Na azt ne mondd nekem,hogy Veszprémben te nem tudsz venni 100u s elkót...

De regelj be hobbi wlektronikára,keress egy veszprémit és megmutatja neked,hogy hol vegyél, vagy ad neked 500ft ért egy szatyornyit... Úristen. Életképesseg egyes.

2014. jún. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Utolso : le vagy maradva. Ezt a kerdest mar megtargyaaltuk.

egyeb irant esetleges felzarkozasodat megkoszonnem. :)

2014. jún. 28. 22:02
 19/19 anonim ***** válasza:
Pécsen ia biztos lehet kapni. De ha más nem. Veszel egy rossz pc tápot( gondolom informatika bolt\szervizt képes vagy találni...) és abból bontod ki ami kell.
2014. jún. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!