Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi értelme van egy tabletnek?...

Mi értelme van egy tabletnek? Miért veszi azt valaki okostelefon vagy laptop helyett/mellett?

Figyelt kérdés
tablet, táblagép, okostelefon, laptop, notebook

2014. jún. 24. 09:15
 1/8 anonim válasza:
100%

Szia!

Én most veszek okostelót, és tabletet mellé. Méghozzá azért,mert így a lányom is tud netezni a tableten, és én is a telón. A táblagépet neki könnyebb kezelni,mert nagyobb, és nem tud számlát csinálni rajta pl. telefonálgatással.

2014. jún. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van okostelefonom is meg laptopom is. Meg tabletem is. Mindegyik másra jó. A telefonon telefonálok, navigálok, néha fényképezek vele. A tableten olvasok, a gyerekek játszanak rajta. A laptopon meg dolgozok.

Sőt, mivel van egy 7 és egy 10 colos tabletem is, azokról is el tudom mondani, hogy másra jók. A 10-es kiváló este befeküdni a kádba és filmet nézni. A 7-es meg a vonaton olvasni, ahova a 10-es nagy lenne.

2014. jún. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Tengor ***** válasza:
82%

Laptop helyett: nincs szüksége azon szolgáltatásokra, amit a tablet tudásán felett nyújt egy laptop

Laptop mellett: ha csak egy hírt akar megnézni, akkor nem kell 1-2 percet várni a bootolásra, betöltésre. Kisebb, könnyebb, utazásnál is kényelmesebben használható. Hosszabb az üzemideje

Telefon helyett: kicsinek találja az okostelefon kijelzőjét, kevesebbet telefonál, nem probléma a hordozás.

Telefon mellett: nagyobb kijelző, de nem szereti mindenhova magával vinni a tabletet.

2014. jún. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Telefonomon telefonálok, fényképezek, ha nagyon muszáj. Mindig velem van. Most "okos" de amire használom arra egy "hagyományos" éppen olyan jó lenne.

A notebook-on dolgozom. Ha "nagyobb" dolgot csinálok akkor azt veszem kézbe (pl egy képet átküldeni elég a tab de ha szerkeszteni is kell akkor már a notihoz megyek).

A táblagépem a mindenes. Mindig szanaszét van valahol a lakásban vagy valaki kezében. Ha gyorsan meg kell nézni valamit, írok egy mailt vagy felhívok valakit skype-on akkor azt veszem kézbe. Tudja a noti amire a tabot használom, de a tab sokkal mobilabb, és alap dolgokra kényelmesebb is. Nem kell ki-be kapcsolni mindig kéznél van. Ha megy a notebook, mert dolgozom rajt akkor többnyire azon intézek mindent.

2014. jún. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés nagyon helyénvaló...

Pár éve még mosolyogtam a tableten, ma már vér komoly a téma...

Nemrég még csak eszembe sem jutott, ma már van egy 6,4"-os Sony telefonom, egy 10"-os Asus tabletem, és egy asztali, nagyvas...


Mindegyik más célt szolgál..a tablet a leg "használtabb"..

Már furcsa lenne nélküle. Praktikus, gyors, elfér a konyhában(is)...egyes videók szerint vágódeszkának is kitnő..

Az okostelefonról sem gondoltam volna, hogy eltelik két év, és a 3,5"-os telót lecserálem egy 6,4"-osra..



Aki megteheti, az biztos vesz a teló és a nagygép közé egy tabot...

2014. jún. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak laptopon van de semmi másra nincs is szükségem, telónak meg egy 8éves nokia2760-om de nekem tökéletesen megfelel nem költök okos szarokra ebben a csóró országban!! amúgy is a telefon telefonálásra való!!
2014. aug. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
84%

"Mi értelme van egy tabletnek?"


Semmi. Az, hogy megvegyél egy újabb tök felesleges eszközt, amire semmi szükséged az élethez. Persze ezt bármire lehet mondani, de az okostelefon és a laptop legalább alkalmas egy csomó dologra, a tablet semmire se igazán. Írni nehéz rajta, filmnézéshez kicsi a képernyője, telefonnak nagy. Azért találták ki, mert valamit mindig el kell adni, még ha teljesen felesleges, akkor is. A rengeteg reklámmal megteremtik a divatot, sok ember meg birkaként fut megvenni, nem gondolva arra, hogy tök felesleges, hogy a rabszolgaként nehezen megkeresett pénzét mire költi, hogy a környezetnek mennyi kárt okoz egy ilyen felesleges vacak, valamint az élet ezeken a ketyeréken kívül van.

2016. febr. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
aki azt írja semmi értelme a tabletnek a nagy gép és telefon mellett, annak úgy látom nincs tabletje és arról nyilatkozik amit nem ismer. Nekem a kérdés úgy vetődik fel, hogy kell a nagy gép, e-book, okostelefon, 7 colos tablet mellé 10 colos is?
2016. jún. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!