Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi értelme van 10-11 éves...

Mi értelme van 10-11 éves gyerekeknek 100000 forintnál drágább telefont venni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egyszerűen nem tudtam mit szóljak a dologhoz amikor felléptem a facebookra és az ötödikes (10-11 éves) ismerősöm ott pózolt a telefonjával (galaxy s3 vagy s4) a tükör előtt. Mi értelme ekkora gyerekeknek ilyen drága telefont venni? Mire használja? Kb telefonál az anyjának, hogy hazaért a napköziből, meg játszik rajta esetleg a matekleckét megoldja a rajta lévő számológéppel. Ennek mi értelme? Szerintem nekik egy nem okostelefon 5000 forintért is bőven elég lenne vagy ha már mindenképpen okostelefon akkor egy 20000-es samsung. Nem is vigyáznak rá annyira. Nekem egy 35000 forintos telefonom van, jól működik, amire nekem kell bőven elég és persze vigyázok rá de nem kell annyira félteni mint egy 200k-s telót. Miért kell ennyire elkényeztetni a gyerekeket?

2013. nov. 17. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Ne irigykedj és törődj a saját dolgoddal. Hidd el jobban fogod érezni magad.
2013. nov. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Én még azt is megkérdőjelezném, hogy van-e egyáltalán szüksége mobiltelefonra egy gyereknek. Ennek ellenére nem fogom megszólni őket, szülők dolga ezt eldönteni.
2013. nov. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Első! Nem irigykedem akár holnap is vehetnék magamnek egy samsung galaxy s4-et, iphone 5-öt, xperia z-t stb. Nem olyan nagy összeg a mai világba 100-200 ezer forint. DE egy 10-11 éves gyereknek felesleges. Második! Hát bizonyos szempontból felesleges de egy pár ezres telefonra megéri beruházni, hogy ha valami van akkor felhívja a szülőket de ahhoz nem kell 200 k-t kiadni..
2013. nov. 17. 20:59
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

1, Telefonálásra bármelyik telefon jó, de a gyerekeknek főleg játékra kell, az egyre nagyobb rendszerigényű játékhoz pedig erős hardver kell.


2, A reklámok legfogékonyabb közönsége a gyerekek, fiatalok, és ha megnézed a TV is állandóan a legújabb készülékek reklámját nyomja. A srácok értenek is hozzá, és státuszt jelent egymás közt a legújabb, legerősebb telefon.


Sajnos ez van, még ha nem is helyeslem.

2013. nov. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én nem értem a szülőket se, azért képes kiadni szinte egy fizetést, hogy a gyerek menőzzön meg játszon.
2013. nov. 17. 21:24
 6/8 menta34 ***** válasza:
95%

Sokszor ezeket a telefonokat céges/kedvezményes/flottás/stb. konstrukcióban veszik, 100e-nek látszik, de max. 50-be fájt és elszámolták költségnek, stb.

Persze mindig megvan az a réteg is, aki akár plázában listaáron is megveszi a független telefont, mert pénz nem számít.

2013. nov. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 segal jusko ***** válasza:
Az én sulimban egy otodikesnek note 3- ja van :D:D
2014. jún. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 KriszAime válasza:

Szerintem a valóság ennél fájóbb.

Egyszerűen lusták a Szülők a gyerekkel foglalkozni. És mivel a gyermek magától még nem feltétlenül látja át a dolgokat csak az érdekli hogy jól érezhesse magát.

1. A szülő szempontjából az egész annyi, hogy megveszi a telefont tabletet, hogy had játszon el vele a gyerek, amíg ő a saját dolgával foglalkozhat. Közben meg őt ocsmárolja hogy miért folyton a telefonon lóg miért nem csinál valamit.

2. A gyerek látja a világot amiben él, és ahhoz alkalmazkodik. A telefonok mamár olyanok mint a ruha. Aki olcsó szakadt ruhában él arra csúnyán néz a többség.

Ráadásul télen fázik is benne az ember.

A mai hardwer követelmények egyre magasabbak, a gyerekek türelmetlenek mindent azonnal, szaggatás mentesen akarnak. Ehhez sajnos elengedhetetlen egy jobb harver.

3. Miért a legdrágább?

A szülők még arra is lusták hogy körülnézzenek milyen telefonok vannak. Csak azt a szük halmazt ismerik amit ma is látunk a legtöbb fiatal kezében. A gyerek is csak azt az 1-2 telefont ismeri fel amiket lát és amikről mások azt mondják menő. Ezért ezeknek örül, ilyet akar.

A többi modell létezéséről tudomást sem vesznek.

Ezt használja ki az ipar. Ezért gyártanak ilyen drága retkeket. Úgyis megveszik, lehet az nyugodtan drága :/

2016. márc. 9. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!