Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mire való a kondenzátor és a...

Mire való a kondenzátor és a Tranzisztor?

Figyelt kérdés

Tudom hogy töltéshordozó a tranzisztor meg áram erősitő ezeket tudom.

Arra lennék kiváncsi hogy honnan tugyam hogy egy kondenzátor hova kell éppen vagy egy tranzisztor.

Vagy hogy hogyan számolom ki hogy milyen kondenzátor kell épp az áramkörbe vagy épp tranzisztor.

Mert vannak generátorok nál is kondenzátor a reaktancia miatt és ott is hogy működik?(tudom hogy a fázis eltolodás miatt van).

Vagy pld egy kondenzátor beiktatása jel szűrésre.



2014. jún. 24. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:

"Tudom hogy töltéshordozó a tranzisztor meg áram erősitő ezeket tudom"


Rosszul tudod. Wikipédiával kezdj.

2014. jún. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

töltéshordozó



Olyan anyagi részecske, amely elektromos töltéssel rendelkezik és elektromos erőtérben többé kevésbé szabadon elmozdul. Fémkristályban csak elektronok, gáztérben és elektrolitokban ezen kívül ionok, félvezető kristályban lyukak is szerepelhetnek töltéshordozóként.

2014. jún. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Meg még pld arra lennék kiváncsi hogy van egy egyfázisú motor és kell hozzá egy kondenzátor segédfázis ként.

(Az elektromos töltés tárolására készített technikai eszköz)

Akkor ott is ugyanúgy van?Vagy valamit áltoztat?

2014. jún. 24. 20:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Ember. Te érted amit kérdezel?


"Meg még pld arra lennék kiváncsi hogy van egy egyfázisú motor és kell hozzá egy kondenzátor segédfázis ként.

Akkor ott is ugyanúgy van?Vagy valamit áltoztat?"

2014. jún. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!